Magistrat zapomniał o ważnej ulicy

Fatalny stan alei Solidarności, jednej z głównych ulic w Nowej Hucie.

Fot. pixabay.com

Według zapewnień magistratu jej remont miał się rozpocząć zeszłym roku, jednak tak się nie stało. Teraz urzędnicy nie wiedzą nawet kiedy prace mogłyby się rozpocząć.

Aleja Solidarności łączy Plac Centralny z Kombinatem, mimo to od lat nie była naprawiana. W opłakanym stanie są chodniki, jezdnia oraz torowisko. Tramwaje jeżdżą tędy z prędkością zaledwie kilku kilometrów na godzinę, a i tak zdarza się, że wypadają z szyn.

W ubiegłym roku urzędnicy obiecywali, że remont rozpocznie się w 2019 roku, jednak jest to mało prawdopodobne, gdyż żadne decyzje w tej sprawie jeszce nie zostały podjęte.

Mimo, ze w tym roku obchodzone jest 70-lecie Nowej Huty, w władze Krakowa chwalą się, ile zrobili dla tej dzielnicy, a ZDMK przygotował projekt remontu 70 ulic z okazji 70-lecia, to stan jednej z głównych arterii jest coraz gorszy.

Potrzebę remontu wielokrotnie zgłaszali mieszkańcy, jednak jedyne, co udało im się zyskać, to kolejne zapewnienia władz, że prace mają zostać wykonane w ciągu dwóch lat.

Adres wydawcy i właściciela portalu: Capital Media S.C. ul. Grzybowska 87, 00-844 Warszawa.
Copyright © 2023 krakowwpigulce.pl  ∗  Polityka prywatności  ∗  Adres wydawcy: Capital Media S.C. ul. Grzybowska 87, 00-844 Warszawa. Kontakt: [email protected]