Martwe dziecko w rzece. Odnaleziono jego matkę. Zgłosiła się do szpitala z powodu dużej utraty krwi

Zawierciańscy policjanci dotarli do nastolatki, która najprawdopodobniej jest matką martwego dziecka porzuconego w rzece. Ciało noworodka znaleziono 6 dni temu, w pobliżu miejscowości Grabiec. Dziewczyna przyznała się do tego czynu. Nie chce mówić jednak o okolicznościach. Kluczowe w tej sprawie będą wyniki zleconej przez prokuratora sekcji zwłok oraz wyniki badań DNA.

Fot. Policja

Zawierciańscy policjanci zostali poinformowani przez personel jednej z placówek medycznych, że pod ich opiekę trafiła młoda dziewczyna, która wymagała pilnej pomocy medycznej.

Jak się okazało, jej złe samopoczucie miało związek z utratą dużej ilości krwi. Przeprowadzone badanie lekarskie potwierdziło, że kilka dni wcześniej urodziła dziecko. Podjęte przez policjantów czynności wskazują, że może ona być matką porzuconego noworodka.

Potwierdzą to jednak wyniki badań DNA. Młoda mieszkanka powiatu zawierciańskiego aktualnie przebywa pod opieką lekarzy. Nie chce jednak zdradzić motywów i okoliczności swojego czynu. Pomocne w ustaleniu bezpośredniej przyczyny śmierci dziecka będą wyniki sekcji zwłok oraz przesłuchania osób z jej najbliższego otoczenia.

Copyright © 2019 krakowwpigulce.pl  ∗  Polityka prywatności  ∗  Powered by BLUEICE