Skazana prawomocnym wyrokiem, dyrektorką w miejskiej spółce

Skazana prawomocnym wyrokiem za ustawianie przetargów Iwona Król została dyrektorem w krakowskim Miejskim Przedsiębiorstwie Energetyki Cieplnej.

Fot. pixabay.com

Urzędniczka dostała w marcu zakaz pełnienia funkcji kierowniczych i straciła posadę dyrektorki w Zarządzie Inwestycji Miejskich w Krakowie, ale od 2 maja jest dyrektorem-koordynatorem inwestycji w Miejskim Przedsiębiorstwie Energetyki Cieplnej (MPEC).

Jak podał portal Onet, urzędniczka ma prawomocny wyrok sądowy, który zakazuje jej pełnienia funkcji kierowniczych, gdyż została w marcu skazana przez Sąd Okręgowy w Krakowie za ustawianie przetargów na remont podziemi Rynku Głównego oraz organizację ruchu podczas wizyty papieża Benedykta XVI.

Sąd skazał Król na 19 miesięcy pozbawienia wolności w zawieszeniu na trzy lata i zakaz pełnienia funkcji kierowniczych w administracji publicznej na 3 lata.

W „Wyborczej”, Monika Chylaszek, rzecznik prasowa prezydenta Jacka Majchrowskiego wyjaśniała, że „zakaz nie obejmuje spółek komunalnych” oraz że na stanowisku, które obecnie zajmuje Król, nie podejmuje się decyzji finansowych.

Copyright © 2019 krakowwpigulce.pl  ∗  Polityka prywatności  ∗  Powered by BLUEICE