Będzie wiadomo, co wybudują

Rada Miasta Krakowa przyjęła uchwałę, dzięki której w rejonie przyszłych inwestycji będą stawione tabliczki informacyjne już w chwili złożenia wniosku o wydanie warunków zabudowy, lub pozwolenia na budowę.

Fot. pixabay.com

Dzięki temu mieszkańcy będą mogli dowiedzieć się co ma powstać w ich sąsiedztwie i nie będą już zaskakiwani widokiem buldożerów z rana pod swoim blokiem.

Do tej pory mieszkańcy często dowiadywali się o nowych, często dużych inwestycjach mieszkaniowych i biurowych, gdy już ruszała budowa i było już za późno na jakiekolwiek odwołania lub uwagi do projektu.

Teraz przy każdej działce na której inwestor stara się o warunki zabudowy (tzw. „wuzetka”) lub pozwolenie budowlane będą ustawiane specjalne tabliczki informujące o rodzaju i skali planowanej inwestycji.

Co najmniej po dwie tablice będą montowane w ciągu 21 dni roboczych od złożenia wniosku przez inwestora. Jeśli nie będzie możliwości, aby zainstalować je na słupach lub latarniach, informacja będzie musiała zostać zamieszczona na tablicy informacyjnej rady dzielnicy.

Dzięki przyjętej uchwale mieszkańcy Krakowa będą mogli szybciej i skuteczniej występować jako strony i wpływać na kształt inwestycji w mieście. Do tej pory powiadamiane były tylko strony, jeśli inwestycja na nie oddziaływała, a jeśli oddziaływania nie było, wówczas mieszkańcy musieli zgłosić się sami, czyli o danej inwestycji „jakoś” się samemu dowiedzieć.

Nowa Uchwała ma też pomóc w uporządkowaniu chaotycznej i niekontrolowanej rozbudowie stolicy Małopolski.

Copyright © 2019 krakowwpigulce.pl  ∗  Polityka prywatności  ∗  Powered by BLUEICE