Dodatkowe punkty przy rekrutacji do przedszkola za szczepienia ochronne. Kraków pracuje nad projektem uchwały

Jak dowiedział się Kraków w Pigułce, Wydział Edukacji Urzędu Miasta Krakowa pracuje nad projektem uchwały w sprawie rekrutacji do przedszkola. Radni zastanawiają się czy przy rekrutacji do przedszkola dodatkowe punkty nie będą przyznawane za szczepienia ochronne.

Fot. Pixabay

„Wydział Edukacji Urzędu Miasta Krakowa pracuje obecnie nad projektem nowej uchwały w sprawie kryteriów rekrutacyjnych do przedszkoli. Obserwujemy to, co dzieje się w innych miastach, i nie wykluczamy wprowadzenia kryterium dotyczącego obowiązkowych szczepień ochronnych. Zostaną w tej sprawie przeprowadzone konsultacje społeczne” – mówi portalowi Kraków w Pigułce Małgorzata Tabaszewska, inspektor z Wydziału Komunikacji Społecznej.

Nad projektem podobne uchwały pracują już radni m.in. z Warszawy, Katowic, Gdańska czy Łodzi i większości są zgodni, że takie regulacje powinny zostać podjęte.

Są jednak wątpliwości w tej sprawie. Pierwszą zgłosił wojewoda Częstochowski, który zapytał czy dzieci nieszczepione mogłyby nie dostać się do żadnego przedszkola. „Dziennik Gazeta Prawna” zacytował radnych z tego miasta, którzy mówią, że nie ma takiego zagrożenia.

Drugą wątpliwość zgłosił MEN. Zaznaczył, że projekt może być naruszeniem konstytucji w sprawie równego dostępu do nauki.

We Wrocławiu powstał natomiast ruch, który zbiera podpisy, by Sejm zajął się ustawą z góry narzucającą taki obowiązek wszystkim przedszkolom w kraju. By posłowie podjęli czynności w tej sprawie potrzeba 100 tys. podpisów.

Copyright © 2019 krakowwpigulce.pl  ∗  Polityka prywatności  ∗  Powered by BLUEICE