„Tylko nie mów nikomu”. Film Sekielskiego o pedofilach w Kościele bije rekordy popularności [WIDEO]

Wczoraj miał premierę film Tomasza Sekielskiego pt. „Nie mów nikomu”, który porusza problem pedofilii w kościele katolickim w Polsce. Jest to świadectwo ofiar, ale także rozmowy z oprawcami. Film jest w tym momencie najpopularniejszym klipem na polskim Youtube. To może być bardzo trudna niedziela w polskim kościele…

„W toku prac zgłosiło się do nas wiele ofiar, których historie nie znalazły się w tym dokumencie. Dotarły do nas nowe, szokujące dowody w tych sprawach. Dlatego zamierzamy nakręcić kontynuację i tak jak poprzednio chcemy, aby była to produkcja niezależna.” – piszą bracia Sekielscy.

Filmu nie da się obejrzeć spokojnie i bez emocji. Widzimy ból, bezsilność ofiar, niejednoznaczne postawy oprawców. Ciężko to oglądać katolikowi.

Pedofilia jest wszędzie – nie tylko w kościele, pedofilii dopuszczają się ludzie rożnych płci i na rożnych stanowiskach, ale fakt, że czyni to przedstawiciel Kościoła – dla wielu wykładni moralności i punktu odniesienia – wobec osoby niewinnej i zależnej, jaką jest dziecko sprawia, że sprawa nabiera zupełnie innego kontekstu.

Copyright © 2019 krakowwpigulce.pl  ∗  Polityka prywatności  ∗  Powered by BLUEICE