Zaostrzenie kar dla pedofilów! Wyroki większe niż za zabójstwo!

Jarosław Kaczyński poinformował w niedzielę, że przygotowywane są zmiany w kodeksie zaostrzające kary za pedofilię. Nie będzie już wyroków w zawieszeniu, a sprawcy będą mogli spędzić w więzieniu nawet 30 lat.

Jarosław Kaczyński przypomniał, ze Prawo i Sprawiedliwość podjęło walkę z pedofilią wprowadzając m.in. rejestr pedofilów.

„Przygotowaliśmy zmiany w Kodeksie karnym, gdzie te przestępstwa będą karane bardzo surowo, dużo surowiej niż obecnie. Dzisiaj bardzo często zapada nawet wyrok z zawieszeniem, praktycznie żadna kara, jak to się mówi: +w zawiasach+ czyli w ogóle. Otóż nie będzie 'zawiasów’, będą surowe kary, być może nawet do 30 lat więzienia” – powiedział prezes Prawa i Sprawiedliwości.

Jeżeli górna granica wyroku będzie wynosiła 30 lat, kara może być wyższa niż za zabójstwo. Obecnie za zabójstwo grozi kara nie mniejsza niż 8 lat, 25 lat lub dożywotnie pozbawienie wolności. Kara ma być surowsza dla tych, którym powierza się dzieci, w tym księży.

„Szczególnie surowo karani będą ci, którym dzieci zostały powierzone i to dotyczy oczywiście także księży, ale to dotyczy wszystkich (…) także znanych celebrytów” – dodał Jarosław Kaczyński i upomniał, że nie można atakować Kościoła i katolików za przestępstwa niektórych księży. „Kara musi być wobec wszystkich, musi być żelazny rygor. Ale czy to oznacza, że przestępstwa, bo to były przestępstwa szczególnie odrażające, przestępstwa niektórych, nielicznych księży mają uprawniać do ataku na Kościół, do obrażania, do obrażania katolików? Nie proszę państwa. To nie jest żadna podstawa” – podsumował były premier.

Copyright © 2019 krakowwpigulce.pl  ∗  Polityka prywatności  ∗  Powered by BLUEICE