Policja zlikwidowała ogromną fabrykę nielegalnych papierosów

Nawet ponad 5.000.000 papierosów dziennie mogła wytwarzać nielegalna fabryka papierosów zlikwidowana przez policję w Małopolsce.

Fot. Policja

Funkcjonariusze CBŚP i straży granicznej zabezpieczyli na miejscu blisko 5.000.000 papierosów i ponad 2 tony krajanki tytoniowej oraz zatrzymali 5 osób.

W akcja wzięli udział między innymi funkcjonariusze z Samodzielnego Pododdziału Antyterrorystycznego Policji z KWP w Krakowie.

Zdobyte przez CBŚP oraz Karpacki i Śląski Oddział Straży Granicznej informacje doprowadziły do zatrzymania samochodu dostawczego pełnego pudełek, w których znajdowało się ponad 1.200.000 nielegalnych papierosów.

Fabryka działała w hali magazynowej na terenie Małopolski. Funkcjonariusze zatrzymali tu 4 kolejne osoby – obywateli Ukrainy, a po przeszukaniu zabezpieczyli maszyny produkcyjne, gotowe papierosy, krajankę tytoniową oraz niezbędne do produkcji komponenty.

Zabezpieczony towar jest wart około 4.700.000 zł, natomiast urządzenia linii produkcyjnej około 1.000.000 zł.

Zabezpieczone wyroby akcyzowe mogły narazić Skarb Państwa na stratę ponad 7.300.000 zł.

Wszystkie zatrzymane osoby usłyszały już w prokuraturze zarzuty udziału w zorganizowanej grupie przestępczej oraz popełnienia przestępstw karno-skarbowych i zostały aresztowane na trzy miesiące.

Sprawa ma charakter rozwojowy i możliwe są kolejne zatrzymania.

Copyright © 2019 krakowwpigulce.pl  ∗  Polityka prywatności  ∗  Powered by BLUEICE