Dźgnęła męża nożem za ojca

Kobieta dźgnęła swojego męża nożem, ponieważ źle wyrażał się o jej zmarłym ojcu.

Fot. pixabay.com

66-letnia Bogumiła M., w trakcie awantury domowej w Niepołomicach uderzyła męża nożem w brzuch. Ślubny źle wypowiedział się o jej zmarłym ojcu.

Sprawczyni jest matką czwórki dorosłych dzieci, emerytką. Do tej pory nie była karana.

W tym małżeństwie było wiele kłótni i awantur oraz nadużywanie alkoholu. Już wcześniej kobieta obwiniała męża za wiele rzeczy, a także czasem groziła, że wbije mu nóż w brzuch i „będzie miała święty spokój”. Nikt jednak nie traktował tego poważnie.

Jej mąż, Kazimierz M. czasem szarpał żonę, a raz nawet straszył siekierą. Wówczas interweniowała policja.

Gdy w sierpniu ubiegłego roku małżeństwo pokłóciło się o rodziców kobiety, Bogumiła M. ze słowami „teraz dostaniesz to, co ci obiecałam od dawna”, wbiła nóż mężowi w brzuch.

Ofiara sama wyjęła go z rany i wezwała córkę na pomoc. Kazimierza M. zabrano do szpitala, gdzie uratowano mu życie.

W chwili zatrzymania Bogumiła M. miała 1,8 promila alkoholu we krwi. Przyznała się do winy, wyraziła skruchę, ale powiedziała, że zrobiła to pod wpływem emocji i alkoholu. Nie chciała zabić, a tylko postraszyć, gdyż wcześniej mówił, że „łeb jej ukręci” i ciągnął za włosy.

Sprawczyni od sierpnia ubiegłego roku przebywa w areszcie. Postawiono jej zarzut usiłowania zabójstwa. Prokurator chce dla niej 5 lat więzienia. Wyrok ma zapaść 22 maja przed sądem w Krakowie.

Copyright © 2019 krakowwpigulce.pl  ∗  Polityka prywatności  ∗  Powered by BLUEICE