Małopolskie afery pedofilskie

Wciąż głośno jest o najnowszym filmie braci Sekielskich „Tylko nie mów nikomu”. Trwają dyskusje na temat problemu pedofilii w polskim kościele wśród duchownych.

Fot. pixabay.com

Poniżej przypominamy niektóre z opisywanych w przeszłości w mediach afer z wykorzystywaniem seksualnym dzieci w Małopolsce.

Sebastian K. prowadził jako ksiądz na terenie parafii Korzenna pod Nowym Sączem Młodzieżową Grupę Apostolską. Rodzina kilkunastoletniej dziewczyny zgłosiła jego niestosowne zachowanie wobec dziecka. Prokuratura oskarżyła go o seksualne wykorzystanie osoby małoletniej. W lutym tego roku został prawomocnie skazany na 6 miesięcy pozbawienia wolności i prace społeczne.

W grudniu 2018 roku skazany został na cztery lata więzienia były zakonnik Grzegorz Z. Cześć kary spędzi w specjalnym oddziale dla pedofilów w szpitalu psychiatrycznym. W 2016 r. skrzywdził w Kluszkowcach aż 22 dziewczynki w wieku od 7 do 13 lat.

W maju 2018 r. aresztowany został Zbigniew N. z Błonia pod Tarnowem. Postawiono mu zarzuty posiadania i rozpowszechniania pornografii dziecięcej oraz treści zoofilskich. W lutym tego roku został skazany na 2 lata więzienia. Przyznał się do zarzucanych mu czynów.

Zakopiański ksiądz w parafii na Chramcówkach został zatrzymany w lutym 2018 roku. Prowadził rozmowy m. in. o masturbacji z dwoma ministrantami dwunasto- i czternastoletnim. Sprawą zajmuje się prokuratura.

Salezjanin ze Skawy w powiecie nowotarskim Mieczysław W. został w 2016 roku oskarżony o molestowanie 9-latki na wycieczce scholi parafialnej do Kościeliska. Ksiądz przyznał się do winy i dobrowolnie poddał się karze 3 lat więzienia.

Głośną, międzynarodową sprawą była afera Wojciecha G. Ksiądz zakonnik michalita z podkrakowskiej Modlnicy, był misjonarzem na Dominikanie. W 2015 roku został skazany na 7 lat więzienia za molestowanie seksualne chłopców w Polsce i na Dominikanie.

Do tej pory na portalu Youtube film „Tylko nie mów nikomu” obejrzano już ponad 18.000.000 razy. Dziś zostanie wyemitowany także w telewizji.

Copyright © 2019 krakowwpigulce.pl  ∗  Polityka prywatności  ∗  Powered by BLUEICE