Skandal – oficer dyżurny krakowskiej policji nie zna przepisów

Okazało się, że ani policjanci „drogówki”, ani nawet oficer dyżurny nie znają prawa. Sprawę opisał dziennikarz popularnego portalu internetowego.

Na krakowskiej Alei Trzech Wieszczów policjant zatrzymał jadącego buspasem elektrycznego jaguara. Mimo, że kierowca pokazał funkcjonariuszowi naklejkę z symbolem EE, identyfikującą rodzaj pojazdu oraz tłumaczył, że jest to pojazd elektryczny, mundurowy chciał ukarać go mandatem.

Mało tego, również oficer dyżurny twierdził, że policjant ma rację podczas gdy Ustawa o elektromobilności i paliwach alternatywnych, która weszła w życie kilka miesięcy temu, daje użytkownikom samochodów elektrycznych możliwość korzystania w miastach z buspasów.

Okazało się jednak, że policjanci nie znają przepisów, a tym razem funkcjonariusz nie wypisał mandatu tylko dlatego, że… nie miał bloczka mandatowego.

Równocześnie, co ciekawe niektórzy samorządowcy uważają, że przepis pozwalający na korzystanie kierowcom samochodów elektrycznych z buspasów może być problemem i im nie odpowiada. Obowiązujący zapis ustawy, zezwalający samochodom elektrycznym jazdę po buspasach ma obowiązywać tylko do końca 2025 r.

Copyright © 2019 krakowwpigulce.pl  ∗  Polityka prywatności  ∗  Powered by BLUEICE