Skandal – oficer dyżurny krakowskiej policji nie zna przepisów

Okazało się, że ani policjanci „drogówki”, ani nawet oficer dyżurny nie znają prawa. Sprawę opisał dziennikarz popularnego portalu internetowego.

Fot. Warszawa w Pigułce

Na krakowskiej Alei Trzech Wieszczów policjant zatrzymał jadącego buspasem elektrycznego jaguara. Mimo, że kierowca pokazał funkcjonariuszowi naklejkę z symbolem EE, identyfikującą rodzaj pojazdu oraz tłumaczył, że jest to pojazd elektryczny, mundurowy chciał ukarać go mandatem.

Mało tego, również oficer dyżurny twierdził, że policjant ma rację podczas gdy Ustawa o elektromobilności i paliwach alternatywnych, która weszła w życie kilka miesięcy temu, daje użytkownikom samochodów elektrycznych możliwość korzystania w miastach z buspasów.

Okazało się jednak, że policjanci nie znają przepisów, a tym razem funkcjonariusz nie wypisał mandatu tylko dlatego, że… nie miał bloczka mandatowego.

Równocześnie, co ciekawe niektórzy samorządowcy uważają, że przepis pozwalający na korzystanie kierowcom samochodów elektrycznych z buspasów może być problemem i im nie odpowiada. Obowiązujący zapis ustawy, zezwalający samochodom elektrycznym jazdę po buspasach ma obowiązywać tylko do końca 2025 r.

Copyright © 2019 krakowwpigulce.pl  ∗  Polityka prywatności  ∗  Powered by BLUEICE