Strajk fizjoterapeutów

W całej Polsce trwa strajk fizjoterapeutów.

Fot. pixabay.com

Na początku protest przyjął stosunkowo łagodne formy jak oddawanie krwi, ale jeśli postulaty strajkujących nie zostaną spełnione przejdą oni do strajku włoskiego, a być może nawet głodówki.

Fizjoterapeuci żądają godnych płac, szkoleń, adekwatnej wyceny świadczeń, lepszego dostępu do pacjentów i poprawy wynagrodzeń również dla innych zawodów medycznych.

Protestujący grożą, że masowo będą brać zwolnienia. Jak sami mówią, ich sytuacja jest dramatyczna. Fizjoterapeuta po studiach magisterskich zarabia 1600-1800 zł, dlatego domagają się 1600 zł podwyżki.

Do tej pory w ogólnopolskiej akcji „Fizjoterapeuci pacjentom”, w ramach której oddawali oni krew, wzięło udział ok. 5.000 osób, które dzięki temu nie stawiły się do pracy.

Kolejnym etapem protestu jest strajk włoski, w ramach którego pacjenci sa edukowani jaka jest rola fizjoterapeutów w systemie. Strajkujący są też gotowi do podjęcia głodówki, pod hasłem „Głodujemy. Teraz już oficjalnie”.

Adres wydawcy i właściciela portalu: Capital Media S.C. ul. Grzybowska 87, 00-844 Warszawa.
Copyright © 2023 krakowwpigulce.pl  ∗  Polityka prywatności  ∗  Adres wydawcy: Capital Media S.C. ul. Grzybowska 87, 00-844 Warszawa. Kontakt: [email protected]