Czy na Zakrzówku jest bezpiecznie?

Władze Krakowa ogłosiły, że bezpieczeństwo na Zakrzówku priorytetem miasta.

Fot. pixabay.com

W tym popularnym miejscu ma powstać nowy park, w którym dla mieszkańców dostępne będą kąpieliska, przestrzenie wspinaczkowe, trasy rowerowe, ścieżka zdrowia, plac zabaw, miejsca piknikowe oraz wybieg dla psów.

Równocześnie magistrat musi tu zapewnić bezpieczeństwo między innymi w przed obrywami skalnymi, dlatego ściany kamieniołomu zostaną zabezpieczone przed obrywami skalnymi zwłaszcza w rejonie projektowanego kąpieliska oraz budynku centrum sportów wodnych.

Z tego powodu konieczna jest likwidacja bazy nurkowej. Trzeba też pamiętać, że na Zakrzówku obowiązuje zakaz pływania w miejscach do tego niewyznaczonych, czyli po likwidacji bazy nurkowej oraz kąpieliska – na całym obszarze zbiornika wodnego i dotyczy to także nurków.

Prace będą prowadzone przez najbliższe cztery lata na około 51 ha. Powstanie tu też między innymi Centrum Sportów Wodnych z kawiarnią oraz tarasem widokowym na dachu, Centrum Informacji Ekologicznej, tarasy, pomosty widokowe, wypożyczalnia sprzętu sportowego oraz pawilony dla obsługi parkingu i toalety.

Docelowo powstaną tu kąpieliska, baseny różnych rozmiarów i różnej głębokości, a w Centrum Informacji Ekologicznej będzie można poznać najrzadsze gatunki flory i fauny występujące na obszarze Zakrzówka, obejrzeć filmy i eksponaty przyrodnicze oraz wystawę fotografii związanej z Zakrzówkiem i makietę Parku Zakrzówek.

Kąpielisko i inne obiekty mają być dostępne dla mieszkańców w sezonie letnim w 2021 r., a zakończenie realizacji całej inwestycji w parku Zakrzówek w połowie 2023 r.

Copyright © 2019 krakowwpigulce.pl  ∗  Polityka prywatności  ∗  Powered by BLUEICE