Pościg za mieszkańcem Krakowa. Gnał ulicami Zakopanego po narkotykach

Wczoraj wieczorem tatrzańscy policjanci po krótkim pościgu zatrzymali pirata drogowego. Kierowca audi znacząco przekraczając dozwoloną prędkość pędził ulicami Zakopanego stwarzając realne zagrożenie. 39-latek pochodzący z Krakowa, był pod wpływem narkotyków. 

W sobotę wieczorem policjanci patrolując ulice Zakopanego zauważyli srebrne audi, które z wielką prędkością od strony Olczy pokonywało ulice Zakopanego. Kierowca nie zważając na innych uczestników drogi i pieszych znacząco przekraczał dozwoloną prędkość. Policjanci musieli jak najszybciej zakończyć ten szaleńczy rajd. Na ul. Jagiellońskiej zatrzymali kierującego audi.

39-letni mężczyzna pochodzący z Krakowa poddał się badaniu na zawartość alkoholu w wydychanym powietrzu i ewentualną obecność narkotyków. Badanie urządzeniem Drug Test potwierdziło obecność narkotyków. Okazało się, że mężczyzna prowadził samochód będąc pod wpływem metamfetaminy. Kierowca już stracił prawo jazdy, a o jego dalszym losie zadecyduje sąd. W świetle obowiązujących przepisów za kierowanie pojazdem mechanicznym w stanie nietrzeźwości lub po użyciu innego, podobnie działającego środka, grozi kara do 2 lat pozbawienia wolności, 5 tysięcy złotych kary oraz zakaz prowadzenia pojazdów nawet na 10 lat.

To drugi kierowca zatrzymany po narkotykach w tym tygodniu. Pamiętajmy, że kierujący pod wpływem alkoholu lub innych środków o podobnym działaniu stanowią potencjalne zagrożenie nie tylko dla siebie, ale i dla innych uczestników dróg.

Źródło: Policja Zakopane

Copyright © 2019 krakowwpigulce.pl  ∗  Polityka prywatności  ∗  Powered by BLUEICE