Klerycy seminarium opluci na krakowskich Plantach. „Ofiarowałem to w intencji mojej bardzo chorej babci”

Biskup Janusz Mastalski, 20 maja sprawował mszę świętą i wygłosił wykład w kościele św. Marii Magdaleny w Cieszynie. Opowiedział o bulwersującym zdarzeniu na krakowskich plantach, gdzie młodzi klerycy zostali bez powodu opluci.

Fot. Shutterstock

Biskup wygłosił wykład z okazji „Wieczorów Melchiorowskich”, czyli wydarzenia związanego z obchodami Roku św. Melchiora Grodzieckiego w województwie śląskim.

Mówił o rozpoznaniu własnego powołania i podkreślił, że jest to ofiarowanie siebie Bogu. Dodał, że jest to niekiedy trudne i jako przykład podał zdarzenie, które miało miejsce na krakowskich plantach.

„Parę godzin temu dzwonili do mnie klerycy z naszego seminarium, którzy zostali opluci na Plantach w Krakowie. Zapytałem: jak zareagowaliście? Dla młodego człowieka takie znieważenie jest straszne. Jeden z nich mi odpowiedział: ofiarowałem to w intencji mojej bardzo chorej babci” – mówił biskup – „Nie wiem, czy ci opluci klerycy dojdą do kapłaństwa, nie wiem, czy zostaną ponownie opluci, ale wiem jedno: jeśli będą mieć wizję celu, jeśli ten cel będą otaczać modlitwą i konsekwentnie się do niego zbliżać, to nawet jak będą codziennie opluwani, dojdą i będą szczęśliwi” – dodał hierarcha.

Copyright © 2019 krakowwpigulce.pl  ∗  Polityka prywatności  ∗  Powered by BLUEICE