Problemy z liceami w Krakowie

W związku z podwójnym rocznikiem będą problemy z przyjęciem do wybranych liceów.

Fot. pixabay.com

Wszystko wskazuje na to, że najtrudniej będzie się dostać do V LO im. A. Witkowskiego, które w rankingu „Perspektyw” zajęło 3. lokatę wśród najlepszych w Polsce. W latach ubiegłych, na 84 miejsca w trzech klasach pierwszych tej szkoły było około 300 chętnych, w tym roku jest ich blisko 500, a liczba miejsc się nie zmieniła.

Tegoroczni absolwenci ósmych klas i gimnazjum próbują się asekurować, chcąc dostać się do wymarzonego liceum. Z tego powodu zaznaczają w swoich wnioskach po 6-7, a nie jak dotychczas po 2-3 preferowane szkoły (rekordzista w Polsce podobno podał ich aż ponad 200).

Rekrutacja do do liceów, techników i szkół branżowych I stopnia w Małopolsce trwa do 10 czerwca.
W stolicy Małopolski przygotowano około 19.000 miejsc, z czego w liceach blisko 10.000 na 13.300 kandydatów (około 7100 absolwentów podstawówek i ponad 6.200 absolwentów gimnazjów).

Drugie miejsce spośród krakowskich liceów zajęło I LO (Nowodworek), zaś trzecie – II LO. Na kolejnych lokatach uplasowały się: VI LO, VIII LO, VII LO, X LO, IV LO, III LO i XIII LO.

Łącznie gmina Kraków prowadzi 37 liceów. Najmniej chętnych było do XLI LO – złożono tu tylko 8 podań na 84 miejsca, czyli 0,1 podania na miejsce. Krakowska średnia to 1,2 podania na miejsce.

Spośród innych szkół w Małopolsce, w Tarnowie liderem spośród 12 liceów jest III LO, w Nowym Sączu I LO im. Jana Długosza, natomiast w Olkuszu IV LO.

Adres wydawcy i właściciela portalu: Capital Media S.C. ul. Grzybowska 87, 00-844 Warszawa.
Copyright © 2023 krakowwpigulce.pl  ∗  Polityka prywatności  ∗  Adres wydawcy: Capital Media S.C. ul. Grzybowska 87, 00-844 Warszawa. Kontakt: [email protected]