Dzielnicowy zadbał o osoby samotne podczas alarmu powodziowego

Podczas zagrożenia powodzią emocje mogą spowodować, że otoczenie zapomni o osobach samotnych. Dzielnicowy w ramach codziennej służby podczas trwającego alarmu przeciwpowodziowego zatroszczył się o osoby starsze oraz samotne na terenie gminy Radgoszcz, która jest jednym z najbardziej dotkniętych powodzią terenów.

Fot. Policja

Okres intensywnych opadów deszczu, gdy posesje i drogi są zalane to dla wielu seniorów ciężki i trudny okres czasu. Często osoby samotne i schorowane, oddalone od zabudowań nie radzą sobie chociażby ze zrobieniem zakupów i zostają pozostawione bez pomocy. Sytuacja takich osób może być dramatyczna, zwłaszcza podczas zagrożenia powodziowego.

O dobro kilku samotnych seniorów zadbał sierż. sztab. Wacław Wiatr – dzielnicowy Komendy Powiatowej Policji w Dąbrowie Tarnowskiej. Funkcjonariusz podczas alarmu powodziowego odwiedzał osoby starsze –  zamieszkujące samotnie, nie posiadające żadnej rodziny. Policjant sprawdzał ich sytuację oraz oferował pomoc. Dzielnicowy prosił również sąsiadów tych osób o ich wsparcie w ramach pomocy sąsiedzkiej.

Copyright © 2019 krakowwpigulce.pl  ∗  Polityka prywatności  ∗  Powered by BLUEICE