Pogotowie przeciwpowodziowe nadal działa. Alarm odwołany

O godz. 2.10 prezydent Jacek Majchrowski odwołał alarm przeciwpowodziowy na obszarze Krakowa. Jednocześnie wciąż obowiązuje pogotowie przeciwpowodziowe.

Fot. Tomasz Cichocki

Aktualnie na obszarze miasta Krakowa sytuacja zagrożenia hydrologicznego stabilizuje się, na wszystkich rzekach, potokach i ciekach obserwowany jest dalszy spadek poziomu wody.

Stan wody Wisły na stacji Kraków – Bielany o godz. 9.00 wynosił 502 cm (18 cm poniżej stanu alarmowego, a 132 cm powyżej stanu ostrzegawczego). Z danych modelu hydrodynamicznego wynika, że w ciągu następnej doby utrzymywać się będą spadki poziomu wody z przekroczeniem stanu ostrzegawczego. Na Rudawie poziom wody spadł poniżej stanu ostrzegawczego i o godz. 9.00 wynosił 320 cm (20 cm poniżej stanu ostrzegawczego). Ogółem w całym dorzeczu górnej Wisły obserwowane są spadki lub stabilizacja poziomu wody.

Na lokalnych rzekach obserwowane są spadki poziomu wody, w strefie stanów średnich, tylko punktowo na granicy strefy stanów średnich i wysokich.

Prowadzone interwencje
W ciągu ostatnich 12 godzin nie odnotowano nowych zgłoszeń związanych z zagrożeniem powodziowym. Aktualnie prowadzone są dwie interwencje PSP związane z pompowaniem wody z rozlewiska wody na ul. Podbipięty i na ul. Jeżynowej.

Utrudnienia komunikacyjne
Linia autobusowa nr 123 kursuje z pominięciem os. Lesisko. Zamknięty jest odcinek drogi (ul. Podbipięty).

Źródło: UM Kraków

Copyright © 2019 krakowwpigulce.pl  ∗  Polityka prywatności  ∗  Powered by BLUEICE