Zamiast usuwać skutki podtopień niszczyli worki z piaskiem

Ubiegły tydzień minął pod znakiem walki z żywiołem. W kilkudziesięciu gminach na terenie całej małopolski prowadzone były działania związane z ograniczeniem skutków rozlewających się rzek. W walce z wielką wodą pomagali funkcjonariusze szeroko pojętych służb, a także okoliczni mieszkańcy. Nie wszyscy jednak stanęli na wysokości zadania. W sobotę krakowscy policjanci ukarali trzy osoby, które dla zabawy niszczyły wały przeciwpowodziowe, a także mężczyznę, który kradł paliwo do pompy odprowadzającej wodę. 

Fot. Policja

W ubiegłą sobotę, około godziny 2:40 w nocy policjanci Oddziału Prewencji Policji w Krakowie, patrolując rejon objęty zagrożeniem powodziowym (rejon objęty zasięgiem Komisariatu Policji VI w Krakowie) otrzymali informację o niszczeniu tymczasowej infrastruktury przeciwpowodziowej. Z komunikatu dyżurnego wynikało, że trzech nietrzeźwych mężczyzn na ul. Popiełuszki niszczyło wały przeciwpowodziowe wykonane z worków z piaskiem.

Policjanci pod wskazanym adresem pojawili się w kilka minut od zgłoszenia. Okazało się, że na miejscy był także  dzielnicowy z Komisariatu II Policji w Krakowie, który wracając do domu zauważył, jak pijani mężczyźni  wyciągają worki ze starannie ułożonych wałów przeciwpowodziowych, rozrywają je i rozrzucają na całej szerokości ulicy, blokując w ten sposób drogę. Do policjantów zgłosił się także świadek zdarzenia, którego z kolei obudziły krzyki wracających imprezowiczów. Jak stwierdzili policjanci, dający upust swoim emocjom mężczyźni rozrzucili około 150 worków z piaskiem. Zabezpieczały one przed zalaniem prywatne posesje oraz wał pobliskiej rzeczki.

Policjanci przerwali mężczyznom zabawę, sporządzając wnioski o ukaranie do sądu. Dodatkowo imprezowicze na otrzeźwienie posprzątali po sobie porozrzucane worki.

Tego samego dnia,  także w rejonie objętym zasięgiem Komisariatu VI Policji w Krakowie, około godziny 18:00  właściciel prywatnej firmy zgłosił, że ujął mężczyznę, który na ul. Agatowej chciał ukraść 20-litrowy kanister z paliwem do pompy wody, którą zgłaszający osuszał zalaną ulicę. Za chciwość, która zmieniła się niezamierzoną próbę sabotażu, mężczyzna został przez policjantów odpowiednio rozliczony wysokim mandatem karnym.

Copyright © 2019 krakowwpigulce.pl  ∗  Polityka prywatności  ∗  Powered by BLUEICE