Chciał przejechać policjanta

Policjanci uzyskali informację, że w Rzeszotarach (gmina Świątniki Górne) peugeotem może kierować osoba pod wpływem alkoholu.

Fot. malopolska.policja.gov.pl

Funkcjonariusze niezwłocznie udali się na miejsce, gdzie rzeczywiście dostrzegli nadjeżdżający pojazd tej marki.

Pomimo wyraźnego sygnału do zatrzymania kierujący nie zatrzymał się do kontroli, a wręcz przyspieszył zjeżdżając gwałtowanie w stronę policjanta, jakby chciał w niego wjechać.

Gdy policjant odskoczył, mężczyzna pojechał dalej, a mundurowi ruszyli za nim w pościg. Kierowca peugeota uciekał z dużą prędkością, jadąc całą szerokością jezdni, obijając się od krawężnika do krawężnika, przez co pojazdy jadące z naprzeciwka były zmuszone zjeżdżać mu z drogi.

Sprawca nie reagował na sygnały do zatrzymania i przejechał w ten sposób kilka kilometrów.

Dopiero w Mogilanach, chcąc wykonać gwałtowny skręt w lewo, zatrzymał się na krawężniku.

Wówczas jeden z policjantów podbiegł do uciekiniera, otworzył drzwi jego pojazdu i próbował go wyciągnąć, lecz mężczyzna nie dawał za wygraną i wrzucił bieg wsteczny, zjeżdżając na pobocze, gdzie utknął już na dobre.

Został przez policjantów wyciągnięty z pojazdu i obezwładniony.

Kierującym okazał się 39-latek z gminy Świątniki Górne. Zatrzymany był nietrzeźwy – miał ponad 3 promile alkoholu.

Podczas całej interwencji był agresywny wobec policjantów, groził im pozbawieniem życia oraz wyzywał ich wulgarnie. Pijany rajdowiec trafił do pomieszczeń dla zatrzymanych.

Zatrzymany usłyszał pięć zarzutów: czynnej napaści na funkcjonariusza, narażenia policjanta na bezpośrednie niebezpieczeństwo utraty życia, znieważenia funkcjonariuszy, kierowania wobec nich gróźb karalnych oraz prowadzenia pojazdu w stanie nietrzeźwości i pomimo cofniętych uprawnień, jak również zarzut niewykonania polecenia zatrzymania pojazdu.

Łącznie mężczyzna dopuścił się popełnienia 8 przestępstw. Najsurowsza kara jest za czynną napaść za funkcjonariuszy – do 10 lat pozbawienia wolności i tyle grozi 39-latkowi.

 

Źródło: Małopolska Policja

Copyright © 2019 krakowwpigulce.pl  ∗  Polityka prywatności  ∗  Powered by BLUEICE