Autokar z dziećmi jechał do Krakowa. Wypadł z drogi. Są ranni, w akcji śmigłowiec LPR

Troje dzieci i opiekunka trafili do szpitala po wypadku autokaru. Autobus z 37 pasażerami wypadł z drogi. Na miejsce wezwano Inspekcję Transportu Drogowego, która skontrolowała przewóz.

Fot. Inspekcja Transportu Drogowego

Autokar, w którym podróżowało 29 dzieci z Gogolewa i Recza w woj. zachodniopomorskim, jechał do Krakowa. Na drodze ekspresowej S3, pomiędzy Świebodzinem a Sulechowem pojazd wypadł z drogi. Troje dzieci i jedna osoba dorosła – opiekunka trafili do szpitala.

Wezwani na miejsce zdarzenia lubuscy inspektorzy Inspekcji Transportu Drogowego przeprowadzili kontrolę, w trakcie której sprawdzili m.in. czas pracy kierowców. W wyniku kontroli stwierdzono nieprawidłowości związane z obsługą tachografu.

Kierowca nie rejestrował swojej aktywności od chwili rozpoczęcia przewozu do przejazdu do Gorzowa Wlkp., przez około 4 godziny. Podróżował wówczas jako jeden z pasażerów. Autokar prowadził inny kierowca, który wysiadł w Gorzowie. Dopiero od tego miejsca autobus prowadził kierowca, który uczestniczył w zdarzeniu. Prowadzący autokar został ukarany mandatem karnym, a wobec przewoźnika wszczęto powstępowanie administracyjne.

Dzieci i opiekunowie, którzy nie zostali poszkodowani w wypadku, zostali przewiezieni innym autokarem do Sulechowa. Tam zdecydowano o przerwaniu wycieczki. Trwa ustalanie przyczyn zdarzenia.

Adres wydawcy i właściciela portalu: Capital Media S.C. ul. Grzybowska 87, 00-844 Warszawa.
Copyright © 2023 krakowwpigulce.pl  ∗  Polityka prywatności  ∗  Adres wydawcy: Capital Media S.C. ul. Grzybowska 87, 00-844 Warszawa. Kontakt: [email protected]