Dał przykład jak walczyć z pedofilią

Właściciel hotelu w Zakopanem pokazał jak można walczyć z pedofilią.

Inspirację do pomysłu zaczerpnął z filmu braci Sekielskich „Tylko nie mów nikomu”. Po jego obejrzeniu postanowił zrobić wszystko, co w jego mocy, aby w jego hotelu tego typu przestępstwa nie miały szansy się wydarzyć.

Pomysłowy właściciel napisał na swoim profilu na portalu społecznościowym następujące słowa adresowane do pracowników jego hotelu:

„Proszę powiadomić Recepcję i egzekwować z całą surowością! Kiedy przyjeżdża Gość z wyraźnie wyglądającym na nieletnie dziecko i ma rezerwację w jednym wspólnym pokoju, BEZWZGLĘDNIE PROSIMY O LEGITYMACJĘ SZKOLNĄ LUB DOWÓD OSOBISTY i sprawdzamy czy to jest Ojciec lub Matka. Jeśli odmówi pokazania dokumentu i mamy uzasadnione podejrzenia, że może to być nie do końca dobrowolny pobyt odmawiamy zameldowania i/lub zawiadamiamy o swoich podejrzeniach Dyrekcję Hotelu. W przypadku rezerwacji pokoju z jednym łóżkiem informujemy natychmiast Przełożonych oraz Policję !”.

Inicjator chciałby, aby jego pomysł spotkał się z szeroki odzewem i był powielany. Poinformował już o nim między innymi hotelarzy i niektórych polityków i zaapelował, aby taki obowiązek został wprowadzony jako dobra praktyka.

Copyright © 2019 krakowwpigulce.pl  ∗  Polityka prywatności  ∗  Powered by BLUEICE