Heroiczna walka strażaków 40 godzin działań bez przerwy. Na wyposażeniu stary samochód i barak

„W imieniu OSP Przewóz w Krakowie bardzo proszę o udostępnienie naszego postu odnośnie działań prowadzonych podczas powodzi w Krakowie. Jako jedna z nielicznych jednostek prowadziliśmy działania przez około 40 h bez przerwy, a z powodu tego, że jesteśmy młodą jednostką posiadamy jedynie starą Toyotę i barak zamiast remizy.” – napisał do nas nasz Czytelnik – jeden ze strażaków. 

Fot. OSP Przewóz

Od godzin porannych dnia 23 maja Nasza Jednostka działała na terenie Osiedle Przewóz Kraków i Rybitwy starając się ograniczyć lokalne podtopienia. Główne działania prowadzone były na 4 stanowiskach pompowych. Na ulicy Wrobela (rejon pętli Podwierzbie-pompa przewoźna wysokiej wydajności), na końcówkach rowów odwadniających Rybitwy- pompa przewoźna wysokiej wydajności oraz na Przewozie główny rów melioracyjny, na którym początkowo pracowała-pompa przewoźna wysokiej wydajności, która uległa awarii i została zastąpiona ośmioma pompami WT 40X. Czwarte stanowisko zostało ustawione w połowie ulicy Wrobela, skąd woda była przepompowywana dwoma sekcjami węża W 110 na długości 280 m bezpośrednio do koryta Wisły.
➡️ Działania zostały zakończone w sobotę tj. 25 maja w godzinach porannych, kiedy obniżający sie poziom wody w Wiśle otworzył klapy w wale.
➡️ Nasze działania wspierane były przez Ochotnicze Straże Pożarne:
1️⃣ OSP Wola Filipowska
2️⃣ OSP Krzeszowice
3️⃣ OSP Tyniec
4️⃣ OSP Miłocice
5️⃣ OSP Modlnica
6️⃣ Ochotnicza Straż Pożarna w Goszczy
7️⃣ OSP Przewóz oraz strażaków PSP Jednostka Ratowniczo-Gaśnicza nr 4 w Krakowie, JRG 2 Kraków, JRG 5 Kraków
➡️ W imieniu mieszkańców i Naszej OSP bardzo DZIĘKUJEMY 

Copyright © 2019 krakowwpigulce.pl  ∗  Polityka prywatności  ∗  Powered by BLUEICE