Paraliż w Prokocimiu

Nowe drogi dojazdowe do szpitala w Prokocimiu powstaną później niż szpital.

Już wiadomo, że będą problemy z dojazdem do nowej placówki, gdyż urzędnicy nie zdążą z doprowadzeniem ulic do lecznicy.

Nowy szpital ma zostać otwarty w listopadzie tego roku. Obecnie krakowski magistrat dopiero szuka wykonawcy, która zaprojektuje dojazd od strony ul. Kosocickiej.

Nowa siedziba Szpitala Uniwersyteckiego nie ma co liczyć przed otwarciem nawet na poszerzenie obecnych, wąskich uliczek dojazdowych.

O przenosinach Szpitala Uniwersyteckiego było wiadomo od 2016 roku. Ma się ona rozpocząć już w najbliższych tygodniach, a pacjenci mają być tam przyjmowani od listopada tego roku. Będzie tu działało 25 oddziałów na łącznie 925 łóżek. Równocześnie obok działał będzie też Uniwersytecki Szpital Dziecięcy.

Już od początku urzędnicy wiedzieli, że konieczna będzie rozbudowa ulic Kostaneckiego i Jakubowskiego. Mimo to dopiero w ubiegłym roku ogłoszono, że rozbudowa układu komunikacyjnego w Prokocimiu zostanie podzielona na etapy.

Władze szpitala otrzymały zapewnienie od władz miasta, że przebudowa ul. Kostaneckiego i rozbudowa ul. Jakubowskiego, będą prowadzone tak, by nie utrudniać funkcjonowania szpitala, konkretnej daty zakończenia prac urzędnicy jednak nie podają.

Copyright © 2019 krakowwpigulce.pl  ∗  Polityka prywatności  ∗  Powered by BLUEICE