Nożownik zadźgał mężczyznę na chodniku! Poszkodowanego w kałuży krwi znaleźli przechodnie

Policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Dąbrowie Tarnowskiej w toku kilkudniowego intensywnego śledztwa ustalili i zatrzymali zabójcę. Może mu teraz grozić kara nawet dożywotniego pozbawienia wolności.

Fot. Małopolska Policja

19 maja 2019 roku około godz. 21.55 na ul. Zaręby w Dąbrowie Tarnowskiej przechodzień znalazł zakrwawionego mężczyznę leżącego na chodniku.

Zaalarmował służby a na miejsce został skierowany  patroli policji oraz załoga pogotowia ratunkowego. Lekarz stwierdził zgon 40-letniego mieszkańca Dąbrowy Tarnowskiej. Natomiast policjanci wstępnie ustalili, że nieznany sprawca zadał swojej ofierze dwa ciosy ostrym narzędziem. Miejsce nie było objęte monitoringiem, nie było także świadków zabójstwa czy osób mogących wskazać sprawcę zabójstwa.  Nieznany był także motyw działania napastnika.

Na miejsce natychmiast skierowana została specjalna grupa operacyjno-dochodzeniowa oraz dodatkowe patrole. Ich celem było jak najszybsze ustalenie ewentualnych świadków zdarzenia oraz tożsamości zabójcy. Przeprowadzono oględziny podczas których policyjni technicy skrupulatnie drobiazgowo zabezpieczyli  wszelkie możliwe  ślady kryminalistyczne.

Dąbrowscy kryminalni badali środowisko denata i jego powiązania. Wszystko wskazywało na to, że sprawcą nie był jednak nikt z otoczenia czy znajomych ofiary.  Przesłuchano przechodniów i innych potencjalnych świadków,  a na podstawie  ich relacji  policyjny rysownik  z KWP w Krakowie  stworzył portret pamięciowy mężczyzny, który mógł być powiązany z zabójstwem.  Równolegle prowadzone operacyjne działania skutkowały uzyskaniem  informacji, z których wynikało, że bezpośredni udział w tym zdarzeniu mógł brać 67-letni mieszkaniec Dąbrowy Tarnowskiej, często przebywający za granicą.

27 maja 2019 r (w  poniedziałek) został on zatrzymany a nóż, którym najprawdopodobniej  zadał śmiertelne ciosy swojej ofierze został zabezpieczony.

Zebrany materiał dowodowy (w tym ślady zabezpieczone na miejscu zdarzenia) potwierdziły trafność policyjnych ustaleń i pozwolił na postawienie 67-latkowi przez Prokuraturę Okręgową w Tarnowie  28 maja br. zarzutu zabójstwa, do którego podejrzany się przyznał.

Motywem zbrodni była najprawdopodobniej utarczka  do jakiej doszło chwilę wcześniej pomiędzy sprawcą a ofiarą. Mężczyźni, którzy spotkali się przypadkowo, posprzeczali się na ulicy i doszło pomiędzy nimi do rękoczynów, po czym rozeszli się. 40-latek poszedł w rejon plant dąbrowskiego rynku po czym skierował się na ulicę Zaręby, gdzie ponownie spotkał  67-latka, który tym razem wyciągnął nóź i zadał ofierze dwa śmiertelne ciosy.

29 maja br. Sąd Rejonowy w Tarnowie, na wniosek prokuratury, zastosował wobec mężczyzny 3-miesięczny tymczasowy areszt. Za popełnione przestępstwo podejrzanemu może  grozić kara nawet dożywotniego pozbawienia wolności.

Copyright © 2019 krakowwpigulce.pl  ∗  Polityka prywatności  ∗  Powered by BLUEICE