Zasnęła prowadząc samochód. Auto dachowało i skończyło w rowie

Mieszkanka gminy Zator zasnęła  prowadząc samochód, zjechała z jedni do rowu gdzie dachowała. Kobieta doznała jedynie stłuczeń. Policjanci przestrzegają przed jazdą w chwili gdy kierowca jest przemęczony.

Fot. KPP Oświęcim

Do zdarzenia doszło w poniedziałkowe  popołudnie na drodze krajowej numer 44 w miejscowości Włosienica. 67  – letnia mieszkanka jednej z podzatorskich miejscowości kierując samochodem marki Peugeot straciła panowanie nad pojazdem w wyniku czego zjechała z jezdni do przydrożnego rowu, w którym dachowała.

W wyniku zdarzenia kierująca doznała jedynie stłuczeń. Policjanci ustalili, że przyczyną utraty panowania nad samochodem był fakt,  iż kobieta zasnęła.

Policjanci przypominają, że zmęczony kierowca prowadzi pojazd podobnie do kierowcy będącego pod wpływem alkoholu czy narkotyków.   Dlatego niezwykle ważna jest świadomość i zdrowy rozsądek kierowców. Jeśli czujemy, że zaczynamy mieć trudności z koncentracją i skupieniem uwagi,  często ziewamy i przecieramy oczy, a powieki robią się coraz cięższe nie należy zwlekać. Należy natychmiast zatrzymać pojazd w bezpiecznym miejscu i odpocząć.  Zlekceważenie tych przestróg może mieć tragiczne konsekwencje.

Copyright © 2019 krakowwpigulce.pl  ∗  Polityka prywatności  ∗  Powered by BLUEICE