Znamy laureatów 59 Krakowskiego Festiwalu Filmowego

W sobotni wieczór w Kinie Kijów rozdano nagrody tegorocznej edycji Krakowskiego Festiwalu Filmowego.

fot. Tomasz Cichocki

 

Galę zamknięcia 59. Krakowskiego Festiwalu Filmowego poprowadziła Patrycja Wanat. Wieczór rozpoczął się od solowego mini koncertu, który zagrał Mikołaj Trzaska.

Oto nagrodzeni twórcy.

Nagrody w Konkursie Polskim otrzymali:
Nagroda za zdjęcia: Tomasz Wierzbicki za „Ukąszenie”
Nagroda im. Macieja Szumowskiego za szczególną wrażliwość na sprawy społeczne: twórcy filmu „Dziś, jutro, wczoraj”
Nagroda za montaż: Szymon Kuczyński „Strawberry boys”
Nagroda dla najlepszego producenta filmów krótkometrażowy i dokumentalnych: Piotr Szczepanowicz, Grzegorz Wacławek
Srebrny Lajkonik dla reżysera najlepszego filmu animowanego: Tomek Popakul „Acid rain”
Srebrny Lajkonik dla reżysera najlepszego filmu fabularnego: Helena Oborska za film „Ukąszenie”
Srebrny Lajkonik dla reżysera najlepszego filmu dokumentalnego: Andrei Kutsila „Summa”
Złoty Lajkonik dla reżysera najlepszego filmu, Grzegorz Paprzycki, „Mój kraj taki piękny”
– Nagrody nagrodami, ale mam nadzieje ze ten film skłania do refleksji nad tym jak wygląda współczesność i to nie tylko na naszym własnym podwórku – powiedział reżyser Grzegorz Paprzycki, odbierając nagrodę.

Nagrody w Konkursie DocFilmMusic:
„Była sobie Aurora” – reżyserzy: Stian Servoss i Benjamin Langeland
Nagrody w Konkursie Filmów Krótkometrażowych:
Nagroda Federacji Dyskusyjnych Klubów Filmowych: wyróżnienie „Pieśń Ahmeda”, nagroda Don Kichota: „O mojej mamie”
Srebrny Smok dla reżysera najlepszego filmu animowanego: „Strach pod zebrami” – Bruno Tondeur
Srebrny Smok dla reżysera najlepszego filmu dokumentalnego: „Połączeni” – Aleksandra Maciejczyk
Srebrny Smok dla reżysera najlepszego filmu fabularnego – Dekel Berenson za film „Ashmina”
Złoty Smok dla reżysera najlepszego filmu krótkometrażowego: Izabella Plucińska za film „Portret Suzanne”
Nagroda FIPRESCI
„Czwarte królestwo”
Nagrody w Konkursie Filmów Dokumentalnych:
Srebrny Róg dla reżysera najlepszego średniometrażowego dokumentu: „Przy łóżku kolaboranta” – David Ofek, Tal Michael
Srebrny Róg dla reżysera najlepszego pełnometrażowego dokumentu: „Czwarte królestwo” – Alex Lora i Adan Aliaga
Złoty Róg dla reżysera najlepszego filmu – Rachel Leah Jones i Philippe Bellaiche za film „Adwokatka”

 

Copyright © 2019 krakowwpigulce.pl  ∗  Polityka prywatności  ∗  Powered by BLUEICE