8. Festiwal Miłosza startuje już dzisiaj

Między 6 a 9 czerwca Kraków stanie się centrum poezji – odbywać się tu będą spotkania autorskie, panele dyskusyjne, koncerty, warsztaty. To wszystko w ramach Festiwalu Miłosza.Hasłem tegorocznej edycji festiwalu jest tytuł pierwszej powieści Miłosza „Zdobycie władzy”.

fot. Tomasz Cichocki


Wśród zagranicznych gości będą m.in. Simon Armitage (Wielka Brytania), Svetlana Carstean (Rumunia), Saleh Diab (Syria), Ferida Duraković (Bośnia i Hercegovina), Elena Fanailova (Rosja), Athena Farrokhzad (Szwecja), Denise Riley (Wielka Brytania), Tomas Venclova (Litwa). Porozmawiać będzie można także z Kholoud Charaf – syryjską poetką i krytyczką sztuki, która przed prześladowaniami znalazła schronienie w Krakowie w ramach Międzynarodowej Sieci Miast Uchodźstwa ICORN. Na festiwal do Krakowa przyjechał też z USA syn polskiego noblisty Antoni Miłosz.

Spośród polskich poetów obecni na wydarzeniu będą m.in.: Krystyna Dąbrowska, Ewa Lipska, Maciej Melecki, Antoni Pawlak, Uta Przyboś, Tomasz Różycki. W głównym programie wydarzenia znajdzie się ponad 50 spotkań.
W programie tegorocznego Festiwalu Miłosza będą m.in. koncerty. W piątek w Narodowym Starym Teatrze wystąpi jazzowe trio Michała Górczyńskiego, które wykona materiał z poświęconej twórczości Williama Blake’a płyty „William’s Things”. W sobotni wieczór festiwalu w murach Barbakanu zagra Orkiestra Klezmerska Teatru Sejneńskiego w towarzystwie saksofonisty awangardowego jazzu, Mikołaja Trzaski.

Jak co roku na zakończenie Festiwalu Miłosza poznamy laureata lub laureatkę Nagrody im. Wisławy Szymborskiej, przyznawanej za tom poetycki wydany w 2018 roku. Finałowa gala siódmej edycji konkursu odbędzie się w niedzielę w Centrum Kongresowym ICE Kraków

Copyright © 2019 krakowwpigulce.pl  ∗  Polityka prywatności  ∗  Powered by BLUEICE