Broadwayowski hit L.Bernsteina – „Kandyd” w reżyserii Michała Znanieckiego

„Kandyd” Bernsteina to zachwycająca żonglerka muzycznymi stylami, ironią, humorem, za którymi kryją się kluczowe pytania o naturę naszej egzystencji.

fot. Tomasz Cichocki

Osią widowiska jest szalona podróż Kandyda po niemal całym świecie – od Lizbony, przez Paryż, Buenos Aires, do mitycznego Eldorado.

Kandyd, przenosząc się z miejsca na miejsce, doświadcza serii katastrof, które sprawiają, że optymistyczne nauki jego opiekuna, doktora Panglossa, zostają brutalnie skonfrontowane z praktyką.

Reżyserii tego dzieła podjął się Michał Znaniecki i jest to jego szósta, po „Don Giovannim”, „Eugeniuszu Onieginie”, „Miłości do trzech pomarańczy”, „Królu Rogerze” i „Opowieściach Hoffmanna”, realizacja specjalnie tworzona dla Opery Krakowskiej.

Muzycznie premierę przygotowuje Sławomir Chrzanowski, a na scenie wystąpią między innymi: Małgorzata Walewska, Katarzyna Oleś-Blacha, Joanna Moskowicz, Voytek Soko Sokolnicki, Łukasz Gaj, Jarosław Bielecki, a także osoby spoza kręgu operowego: wykładowca i krytyk literacki Bronisław Maj, dziennikarz, Sławomir Mokrzycki oraz satyryk Krzysztof Piasecki.

Po raz pierwszy z Michałem Znanieckim współpracować będzie Jarosław Staniek, nagradzany tancerz i choreograf, a za scenografię i projekt plakatu odpowiada Luigi Scoglio. Premiera 7 czerwca . kolejne spektakle: 8, 9, 11, 14, 15 i 16 czerwca (godz. 18:30).

Copyright © 2019 krakowwpigulce.pl  ∗  Polityka prywatności  ∗  Powered by BLUEICE