Małopolscy policjanci na audiencji u Papieża Franciszka

Komendant Wojewódzki Policji w Krakowie nadinsp. dr Krzysztof Pobuta zaprosił policjantów garnizonu małopolskiego do wspólnego pielgrzymowania do Watykanu.

Fot Facebook Małopolska Policja

Podczas audiencji, papież Franciszek wspominał swoją wizytę w Krakowie, który zapamiętał jako wyjątkowo piękne miasto a mieszkańców jako niezwykle serdecznych.

W specjalnym błogosławieństwie papież życzył policjantom, by doświadczali jak najpełniej radości z dobrej służby dla innych, prosił o modlitwę w Jego intencjach.

Małopolscy policjanci przekazali Ojcu Świętemu życzenia niesione z Krakowa oraz symboliczne upominki – policyjną koszulę z najwyższymi dystynkcjami, identyfikatorem „Papa Francesco” oraz garnizonówką małopolskiej Policji i okolicznościowy medal upamiętniający jubileusz stulecia naszej formacji.

Komendant Wojewódzki Policji w Krakowie nadinsp. dr Krzysztof Pobuta dziękując za tę szczególną atencję okazaną delegacji małopolskiej Policji, zaprosił Jego Świątobliwość do Małopolski, co zostało przyjęte z serdecznością i uśmiechem. Papież nie powiedział „nie”.

 

Źródło: Małopolska Policja

Copyright © 2019 krakowwpigulce.pl  ∗  Polityka prywatności  ∗  Powered by BLUEICE