6-latek zgłosił projekt do krakowskiego Budżetu Obywatelskiego

6-letni Beniamin jest zapewne najmłodszym zgłaszającym swój projekt do budżetu partycypacyjnego. Chłopiec chce, aby na ul. Glogera powstał chodnik.

Fot. pixabay.com

– Chciałbym, żeby na ulicy Glogera był chodnik. Jak będzie chodnik, to będę mógł sam chodzić do szkoły, albo jechać do niej na hulajnodze. Na razie nie mogę, bo jest niebezpiecznie – uzasadnił swój pomysł rezolutny 6-latek.

Ulica Glogera łączy Zielonki z Krakowem. W tej okolicy wybudowano kilkanaście nowych, dużych bloków, w których mieszka wiele rodzin z małymi dziećmi. Najbliższa szkoła jest przy ul. Pigonia, lecz tę drogę trzeba pokonać autobusem lub samochodem, mimo że jest to niewielka odległość.

Projekt pomogła chłopcu pisać jego mama, gdyż maluch nie potrafi jeszcze pisać projektów i dokumentów. Sama, jak i wielu okolicznych mieszkańców popiera inicjatywę syna, ponieważ mimo iż przy ul. Glogera powstały markety i bloki, to chodnika wzdłuż ulicy wciąż nie ma.

W tym roku do krakowskiego Budżetu Obywatelskiego zgłoszono 949 projektów. Ten złożony przez 6-letniego Beniamina nazywa się „Bezpieczny chodnik przy ul. Glogera”.

Tegoroczna edycja krakowskiego Budżetu Obywatelskiego rozpocznie się 28 września i skończy 7 października.

Copyright © 2019 krakowwpigulce.pl  ∗  Polityka prywatności  ∗  Powered by BLUEICE