Dziś, 9 czerwca, odbyła się tegoroczna edycja Dnia Otwartego Magistratu

Dziś, 9 czerwca, odbyła się tegoroczna edycja Dnia Otwartego Magistratu. W tym roku krakowianie świętowali w dwóch lokalizacjach – zarówno w magistracie przy placu Wszystkich Świętych, jak i w Nowej Hucie.

fot. Tomasz Cichocki


Dzień Otwarty Magistratu to, jak zawsze, okazja do spotkania z przedstawicielami władz miasta. Wspólne świętowanie zainaugurował prezydent Jacek Majchrowski, który wraz z przewodniczącym Rady Miasta Krakowa Dominikiem Jaśkowcem przywitał gości pod magistratem, a ze świętującymi w Nowej Hucie spotkał się w południe

Na tych, którzy odwiedzili magistrat tradycyjnie czekała możliwość zwiedzania Pałacu Wielkopolskich z przewodnikibyem lub detektywistyczna gra terenowa, przygotowana zwłaszcza z myślą o młodszych gościach. Tradycyjnie już w sali obrad odbyła się uroczysta sesja Młodzieżowej Rady Miasta, a swoją działalność przybliżą krakowskie dzielnice. Była też okazja do zapoznania się z projektami zrealizowanymi w ramach budżetu obywatelskiego.
Na scenie koncerty, pokazy tańca i akrobacji, mini spektakle inspirowane klimatem PRL-u, a także piosenki z tamtej epoki. Wspólne świętowanie zakończył koncert finałowy – wystąpił zespół Raz Dwa Trzy.

Copyright © 2019 krakowwpigulce.pl  ∗  Polityka prywatności  ∗  Powered by BLUEICE