Przed nami XIII edycja Nocy Teatrów

12 teatrów instytucjonalnych oraz ponad 35 teatrów i grup nieinstytucjonalnych weźmie udział w XIII edycji Nocy Teatrów, która odbędzie się w Krakowie w nocy z 15 na 16 czerwca.

fot. Tomasz Cichocki

Przedstawienia będą się odbywać w salach krakowskich teatrów i w plenerze: na Małym Rynku, placu Szczepańskim, placu Niepodległości i na alei Róż.

Warto się wybrać na tę ciekawą noc bowiem podczas tegorocznej edycji Nocy odbędzie się 67 spektakli i przedsięwzięć teatralnych, w tym osiem przedstawień plenerowych.

Na Małym Rynku widzowie obejrzą spektakl Teatru Nikoli „Ptasia suita” i widowisko ogniowo-pirotechniczne „Narodziny Gwiazdy” w wykonaniu Krakowskiego Teatru Ulicznego „Scena Kalejdoskop”.

Na placu Niepodległości Grupa Zatrzymać Obrotówkę zaprezentuje dwa spektakle: „Baśń dagestańska” i „Nowe szaty cesarza”, natomiast Teatr Jednej Miny przedstawienie „123”.

Na placu Szczepańskim wystąpią Teatr Vivre Fuegos ze spektaklem „Każdy ma prawo tworzyć byle co” oraz Teatr Vis a Vis, który zaprezentuje przedstawienie „Pierrot i Kolombina”.

Z kolei na alei Róż można będzie obejrzeć widowisko plenerowe „Nowa Huta”przygotowane przez Teatr KTO z okazji jubileuszu 70-lecia tej najmłodszej dzielnicy Krakowa.

Wstęp na wydarzenia jest bezpłatny, ale na większość spektakli obowiązują nieodpłatne wejściówki. Będzie je można odbierać od środy, 12 czerwca w siedzibach poszczególnych teatrów oraz w Centrum Obsługi Ruchu Turystycznego przy ul. Powiśle 11. Na część spektakli obowiązywać będzie wcześniejsza rezerwacja telefoniczna lub mailowa.

Copyright © 2019 krakowwpigulce.pl  ∗  Polityka prywatności  ∗  Powered by BLUEICE