Wręczenie Nagrody Żółtej Ciżemki 2018

W Klubie pod Jaszczurami miało miejsce wręczenie Nagrody Żółtej Ciżemki za najlepszą książkę dla dzieci i młodzieży wydaną w 2018 roku.

fot. Tomasz Cichocki

Nagrodę w wysokości 25.000 zł ufundował Prezydent Miasta Krakowa prof. Jacek Majchrowski i została przyznana Katarzynie Maziarz za tekst i Małgorzacie Zając za ilustracje do książki „Trochębajki o Stanisławie Wyspiańskim”, którą wydało Muzeum Narodowe w Krakowie.

Fragmenty nagrodzonej książki przeczytał Paweł Kumięga, aktor z Teatru Ludowego

Celem Nagrody jest uhonorowanie najpiękniejszych i najbardziej wartościowych polskich wydawnictw adresowanych do młodszych czytelników oraz nagrodzenie rodzimych autorów, ilustratorów i grafików, dzięki którym literatura może wciąż silnie oddziaływać na wszechstronny rozwój dzieci i młodzieży, a przy tym dawać im przyjemność z obcowania z dobrą książką.

Nominowano 5 książek:

📔 Marta Guśniowska (tekst), Jaga Słowińska (ilustracje), „Smacznego, proszę Wilka!”, TASHKA, Warszawa 2018.

📗 Cezary Harasimowicz (tekst), Marta Kurczewska (ilustracje), „Mirabelka”, Wydawnictwo Zielona Sowa, Warszawa 2018.

📒 Melania Kapelusz (tekst), Ewa Poklewska-Koziełło (ilustracje), „Mitologia. Przygody słowiańskich bogów”, Egmont, Warszawa 2018.

📘 Katarzyna Maziarz (tekst), Małgorzata Zając (ilustracje), „Trochębajki o Stanisławie Wyspiańskim”, Muzeum Narodowe w Krakowie, Kraków 2018.

📕 Mariusz Wollny (tekst), Zuza Wollny (ilustracje), „Był sobie król… Poczet królów wybieranych”, cz. 1, JAMA, Kraków 2018.

Copyright © 2019 krakowwpigulce.pl  ∗  Polityka prywatności  ∗  Powered by BLUEICE