Uciekał przed policją pędząc przez miasto 123 km/h. Przejechał bez zatrzymywania się przez parking pełen ludzi!

Za przekroczenie prędkości o 73 km/h, spowodowanie zagrożenia w ruchu drogowym i niezatrzymanie się do kontroli drogowej odpowie 23-letni mieszkaniec powiatu tarnowskiego, zatrzymany wczoraj w Tarnowie przez patrol drogówki.

Fot. Policja

Tuż przed godz. 18.00, pełniący służbę w rejonie skrzyżowania ulicy Krakowskiej z Kąpielową policjanci ruchu drogowego próbowali zatrzymać wiozącego dwie pasażerki kierowcę, który jechał z dużą prędkością osobowym oplem.

Młody człowiek zignorował  jednak nadane przez nich sygnały i popędził dalej w kierunku ul. Czerwonej. Reakcja mundurowych była natychmiastowa – ruszyli za piratem w pościg, uzyskując w międzyczasie informację od świadków (którym bardzo policja dziękuje), że wjechał z impetem na parking przed Biedronkę i z ogromną prędkością przejechał tuż obok zatłoczonego o tej porze wejścia do marketu.

Kiedy mundurowi podjechali w pobliże sklepu, zobaczyli poszukiwany pojazd, wewnątrz którego nie było nikogo. Po chwili w jego okolicy pojawił się mężczyzna przypominający wyglądem poszukiwanego przez nich pirata drogowego. 23-latek przyznał się do wszystkiego i oświadczył, że uciekał gdyż bał się prawnych konsekwencji.

Mundurowi zatrzymali nieodpowiedzialnemu kierowcy prawo jazdy, a w najbliższym czasie skierują sprawę popełnionych przez niego wykroczeń do sądu.

Okazało się też, że w mężczyzna w przeszłości utracił już prawo jazdy za przekroczenie dozwolonej ilości punktów karnych i zmuszony był ponownie ubiegać się o uprawnienia. Jak widać nie wyciągnął z tej lekcji żadnych wniosków.

Źródło: Małopolska policja

Copyright © 2019 krakowwpigulce.pl  ∗  Polityka prywatności  ∗  Powered by BLUEICE