Horror na autostradzie. Pijany Ukrainiec jechał ciężarówką slalomem. Kiedy go zatrzymano, zaczął być agresywny

W dniu 16.06.2019 roku około godziny 9:30 do Dyżurnego KAP wpłynęła informacja o jadącym autostradą A4 od Rzeszowa w kierunku Katowic pojeździe ciężarowym, którego kierujący porusza się slalomem i może kierować w stanie nietrzeźwości.

Fot. Komisariat Autostradowy Policji w Krakowie

W patrol za w/w pojazdem radiowozem nieoznakowanym udała się załoga KAP będąca w stałej łączności telefonicznej ze zgłaszającym poruszającym się za tym pojazdem. Będąc za węzłem Bieżanów załoga KAP zauważyła pojazd Renault wraz z naczepą poruszający się środkowym pasem ruchu. Kierujący zespołem pojazdów Renault z naczepą nie mógł utrzymać prawidłowego toru jazdy i poruszał się slalomem.

Z uwagi na powyższe została podjęta próba zatrzymania kierującego do kontroli drogowej – w chwili zatrzymania kierujący nie reagował na sygnały dźwiękowe oraz błyskowe. Po pewnym czasie kierującego udało się zatrzymać do kontroli drogowej na pasie awaryjnym. Jak okazało się kierującym pojazdem okazał się być obywatel Ukrainy, który tuż po zatrzymaniu stawiał opór i był agresywny w stosunku do policjantów. W toku dalszych czynności w/w poddano badaniu na zawartość alkoholu w wydychanym powietrzu z wynikiem 1,38 mg/l ( prawie 3 promile ).

Kierującemu zatrzymano prawo jazdy za kierowanie pojazdem mechanicznym w stanie nietrzeźwości. Zespół pojazdów został odholowany z autostrady i zabezpieczony na parkingu strzeżonym. Kierującego zatrzymano i sporządzono materiały do dalszego postępowania sądowego w tej sprawie.

Autor: asp. Mariusz Mosz

Copyright © 2019 krakowwpigulce.pl  ∗  Polityka prywatności  ∗  Powered by BLUEICE