Zatrzymano 22-latka! Prokuratura: „Mamy materiał dowodowy”

Policja zatrzymała 22-letniego mężczyznę. Jest on podejrzany o zamordowanie 10-letniej Kristiny. Zródła policyjne cytowane przez tvn24 twierdzą, że zatrzymany 22-latek był typowany jako potencjalny sprawca od samego początku. Nie jest on mieszkańcem powiatu świdnickiego.

Fot. Kraków w Pigułce

„Jesteśmy przekonani, że prokuratura przedstawi mężczyźnie zarzuty” – mówi rzecznik policji cytowany przez TVN.

„Mężczyzna został zatrzymany na terenie województwa dolnośląskiego i jest jego mieszkańcem. Jesteśmy przekonani, że to jest sprawca” – powiedział rzecznik Komendanta Głównego Policji Mariusz Ciarka.

„Okrutny mord na 10-letniej Kristinie nie ujdzie płazem. Mężczyzna podejrzewany o dokonanie tej potwornej zbrodni, został zatrzymany” – potwierdził w rozmowie z PAP Zbigniew Ziobro, Minister Sprawiedliwości i Prokurator Generalny. Wcześniej tę informację podała PAP: https://warszawawpigulce.pl/policja-zatrzymala-podejrzanego-o-morderstwo-kristiny/

Zarówno do policji, jaki i prywatnych detektywów zajmujących się sprawą zaczęło spływać mnóstwo informacji od potencjalnych świadków.

Zabezpieczono ślady biologiczne, które mogą należeć do sprawcy.

10-letnia Kristina pochodziła z Irlandii. Dziewczynka zaginęła w czwartek. Miała wyjść ze szkoły około godziny 12.30. Półtorej godziny później matka zgłosiła zaginięcie. Ostatni raz widziana była około 200 metrów od domu.

 

Copyright © 2019 krakowwpigulce.pl  ∗  Polityka prywatności  ∗  Powered by BLUEICE