Cyfryzacja na wakacjach. Ministerstwo przygotowało niezbędnik dla wszystkich wybierających się na urlop

Ministerstwo opracowało zbiór porad dla osób, które chcą szybko i bez odwiedzania urzędu załatwić niezbędne formalności.

Fot. pixabay.com

„Nie ma wakacji bez cyfryzacji!”, „Nie ma wolnego bez Profilu Zaufanego.”, „Nie ma odpoczywania bez programowania!” – pod takimi hasłami kryją się między innymi informacje jak wyrobić sobie Profil Zaufany, przydatny na przykład gdy chce się wyrobić dowód osobisty bez konieczności wizyty w urzędzie.

„Internetowy urząd” działa 24 godziny na dobę, przez 7 dni w tygodniu. Za jego pośrednictwem można też sprawdzić, czy dowód jest już gotowy oraz złożyć wniosek o dowód osobisty dla dziecka i o Europejską Kartę Ubezpieczenia Zdrowotnego.

Ministerstwo zachęca do korzystania z aplikacji mObywatel, lecz do jej uruchomienia niezbędny jest Profil Zaufany. Dla kierowców przygotowano też aplikację mPojazd.
Są one odzwierciedleniem danych z dowodu osobistego, albo dowodu rejestracyjnego, polisy OC i karty pojazdu.

Posiadający Profil Zaufany kierowca może też przez internet sprawdzić liczbę swoich punktów karnych. Za pomocą internetu można też sprawdzić, czy autokar wiozący dzieci na kolonie ma ważne obowiązkowe badanie techniczne, jaki ma stan licznika i jakie są jego dane techniczne – wystarczy numer rejestracyjny pojazdu.

Copyright © 2019 krakowwpigulce.pl  ∗  Polityka prywatności  ∗  Powered by BLUEICE