Dynamiczna akcja ratunkowa – 3 osoby topiły się w Dunajcu

W Nowym Targu, na złączach Białego i Czarnego Dunajca doszło do bardzo niebezpiecznej sytuacji.

Fot. Facebook Małopolska Policja

Podczas kąpieli w rzece przy progu wodnym zaczęły się topić dwie osoby. Na ratunek topiącemu się 7-latkowi i jego opiekunowi ruszyło kilka osób. Dziecku nic się nie stało i zostało wyciągnięte z wody przez jednego z mężczyzn. Jego 32-letniemu opiekunowi również udało się wydostać na brzeg.

Niestety jeden z ratujących mężczyzn poślizgnął się na progu, wpadł do wody i zaczął się topić. Pozostali widząc co się dzieje natychmiast ruszyli mu na ratunek. Wówczas przybyli na miejsce policjanci i strażacy.
Mundurowi odebrali w wodzie nieprzytomnego 56-latka, wynieśli na brzeg i natychmiast wspólnie przystąpili do udzielania pomocy. Policjant ze strażakiem na zmianę wykonywali resuscytację i po kilku minutach udało się przewrócić akcję serca i oddech. W karetce mężczyzna odzyskał świadomość i został przewieziony do szpitala.

Policja przypomina, że progi rzeczne to śmiertelne niebezpieczeństwo i apeluje o zachowanie ostrożności podczas wypoczynku nad wodą i wybranie do kąpieli miejsc do tego przeznaczonych i przede wszystkim bezpiecznych. Apeluje też o nadzór nad dziećmi, bo wystarczy chwila nieuwagi i może dojść do prawdziwej tragedii.

Źródło: Facebook Małopolska Policja

Copyright © 2019 krakowwpigulce.pl  ∗  Polityka prywatności  ∗  Powered by BLUEICE