Zaatakował ratownika medycznego. Odpowie przed sądem za naruszenie nietykalności cielesnej

Na ul. Św. Gertrudy w Krakowie doszło do niegroźnego potrącenia mężczyzny. Jak ustalili policjanci, będący pod wpływem alkoholu (ponad 1,5 promila alkoholu we krwi) 33-latek, wtargnął na jezdnię i próbował przejść na drugą stronę ulicy w miejscu do tego nieprzeznaczonym. Na zachowanie pijanego przechodnia nie zdążył zareagować prawidłowo jadący kierowca citroena. Na całe szczęście potrącenie nie było groźne i mężczyźnie nic się nie stało.

Fot. pixabay.com

Na miejsce zdarzenia, oprócz funkcjonariuszy ruchu drogowego, przyjechali ratownicy medyczni, którzy udzielili pomocy potrąconemu mężczyźnie.

W trakcie badania, do karetki pogotowia podszedł 25-letni brat poszkodowanego. Domagał się on wypuszczenia mężczyzny z pojazdu, a następnie próbował dostać się do środka. Na zachowanie awanturnika zareagowali policjanci.

Gdy 25-latek stawał się coraz bardziej agresywny, funkcjonariusze zmuszeni zostali do użycia środków przymusu bezpośredniego. W związku z tym, że mężczyzna miał ponad promil alkoholu we krwi, policjanci podjęli decyzję o przewiezieniu awanturnika do Miejskiego Centrum Profilaktyki Uzależnień.

Gdy 25-latek siedział już w radiowozie, do policjantów podszedł ratownik medyczny, który opowiedział im, że gdy wcześniej próbował uspokoić awanturnika, ten uderzył go w twarz. Mężczyzna za naruszenie nietykalności cielesnej ratownika odpowie przed sądem.

Policja przypomina, że ratownik medyczny udzielający medycznych czynności ratunkowych, korzysta z ochrony prawnej przewidzianej dla funkcjonariusza publicznego.

Źródło: KWP Kraków

Copyright © 2019 krakowwpigulce.pl  ∗  Polityka prywatności  ∗  Powered by BLUEICE