Dyżurny policji zapobiegł tragedii – kobieta usiłowała targnąć się na własne życie

Do dyżurnego w Komisariacie Policji Tarnów-Zachód wpłynęła wiadomość z Centrum Powiadamiania Ratunkowego numeru alarmowego 112, z której wynikało, że 30-letnia kobieta zamierza skoczyć z mostu.

Fot. Facebook Tarnowska Policja

Zawiadamiająca służby tarnowianka przekazała, że kilka lat temu nawiązała kontakt z 30-latką, wie o jej trudnej sytuacji życiowej i utrzymuje z nią stały kontakt telefoniczny, podnosząc „na duchu”. Tym razem jednak było inaczej.

Załamana kobieta poinformowała koleżankę o zamiarze odebrania sobie życia, po czym urwała kontakt.

Dyżurny podczas rozmowy ustalił, że rozmówczyni zgłaszającej może przebywać na Śląsku lub w Warszawie. Kolejne sprawdzenia pozwoliły uzyskać informację, że ostatnio przebywała ona w warszawskim ośrodku dla osób chorych, w związku z czym dyżurny nawiązał kontakt z komendą stołeczną. Policjanci z Warszawy podjęli szybko interwencję i jadąc do wskazanego ośrodka, zauważyli na jednym z mostów kobietę, która zamierzała skoczyć do wody. Okazało się, że była to poszukiwana 30-latka.

Trafna reakcja tarnowianki i determinacja dyżurnego z Tarnowa pozwoliły na uratowanie młodej kobiety. Mundurowi z Warszawy zapewnili jej bezpieczeństwo i przekazali do ośrodka, gdzie otrzymała pomoc specjalistów.

 

Źródło: Tarnowska Policja

Copyright © 2019 krakowwpigulce.pl  ∗  Polityka prywatności  ∗  Powered by BLUEICE