Znów utrudnienia dla pasażerów tramwajów – kolejne torowiska wyłączone z ruchu

W czwartek rozpoczyna się następny etap remontów w stolicy Małopolski.

Fot. Kraków w Pigułce

Prócz trwającej przebudowy torowisk między innymi na ulicach Królewskiej i Krakowskiej, 20 czerwca rozpocznie się wymiana szyn na rondzie Matecznego i części ulicy Wadowickiej

Tory w tym miejscu są w bardzo złym stanie technicznym, a prace zaplanowane są do 29 czerwca.

Na czas remontu ma zostać wyłączony ruch tramwajów od skrzyżowania ulic Na Zjeździe i Limanowskiego do węzła Łagiewniki. Wprowadzone zostaną duże zmiany w rozkładach jazdy MPK. Część tramwajów nie będzie kursować.

Roboty na rondzie Matecznego oznaczają też ograniczenia w przejeździe dla samochodów. W pierwszym etapie od 20. do 24. czerwca, dostępny będzie tylko jeden pas ruchu do jazdy na wprost w kierunku Wieliczki (buspas w tym miejscu zostanie zlikwidowany) oraz dwa służące do skrętu w prawo w Wadowicką.

W dniach od 20. do 29. czerwca przejazd drogowy w ul. Rydlówka zostanie zamknięty. Będzie możliwość objazdu ul. Rzemieślniczą i Skrzyneckiego.

Pod koniec czerwca zostanie wyłączone torowisko na ul. Dietla, przez co wiele tramwajów będzie kursować objazdem przez rondo Matecznego, które należy wzmocnić.

Gdy zakończą się prace na rondzie Matecznego, tramwaje przestaną kursować przez Dietla, ul. Kapelanka i Monte Cassino, co znów spowoduje zmiany rozkładów jazdy. Wiążę się to z kolejnym etapem remontu ul. Krakowskiej i ijej skrzyżowania z ul. Stradomską i Dietla.

Tramwaje powrócą na Dietla dopiero 1 września. Wciąż jednak nie będą przejeżdżąć przez skrzyżowanie z Krakowską na wprost, w stronę Starowiślnej. Będą skręcać z Dietla w ul. Stradomską. W pełni ruch tramwajów na Dietla ma zostać przywrócony 1 października.

29 czerwca rozpocznie się modernizacja torowiska i jezdni wzdłuż Karmelickiej. Projekt zakłada całkowite zamknięcie Karmelickiej od Garbarskiej do skrzyżowania z Alejami Trzech Wieszczów. W tym czasie na ulicach Siemiradzkiego, Kremerowskiej, Batorego, Garbarskiej oraz Karmelickiej od ul. Garbarskiej do ulic Podwale i Dunajewskiego zostanie wprowadzony ruch dwukierunkowy.

Na Kochanowskiego od Michałowskiego do Grabowskiego będzie obowiązywał ruch jednokierunkowy.

Posiadacze abonamentu do podstref P1 II i P1 IV będą mogli parkować pojazdy na specjalnym parkingu przy Rajskiej.

Od 1 października tramwaje powinny ponownie zacząć dojeżdżać do Bronowic.

29 czerwca ma zostać otwarty przejazd przez skrzyżowanie Karmelickiej z Alejami Trzech Wieszczów.

W związku z pracami na rondzie Matecznego wprowadzone zostaną poniższe zmiany w rozkładach jazdy:

– linie nr 10, 76 i 77 – zostaną zawieszone;

– tramwaje nr 6, 8, 13 i 17 – w dalszym ciągu nie będą kursowały;

– na trasy objazdowe (m.in. przez ul. Dietla) skierowane zostaną tramwaje nr 11, 19 i 78;

– tramwaj nr 70 (nowa linia czasowa) pojedzie trasą: „Pleszów” – ul. Igołomska, ul. Ptaszyckiego, al. Jana Pawła II, Mogilska, ul. Lubicz, ul. Westerplatte, ul. Franciszkańska, ul. Zwierzyniecka – „Salwator”.

– tramwaj nr 72 (nowa linia czasowa) kursować będzie na trasie: „Czerwone Maki P+R” – ul. Grota-Roweckiego, ul. Brożka, ul. Zakopiańska – „Borek Fałęcki”.

– 711 – to zastępcza linia autobusowa, która kursująca na trasie: „Łagiewniki” – ul. Wadowicka, ul. Tischnera, „zawrotka” na przełączce pod estakadą ul. Turowicza, ul. Tischnera, ul. Wadowicka (powrót: ul. Wadowicka, ul. Brożka), ul. Kalwaryjska, ul. Limanowskiego, ul. Na Zjeździe – „Plac Bohaterów Getta”.

Copyright © 2019 krakowwpigulce.pl  ∗  Polityka prywatności  ∗  Powered by BLUEICE