Idealnie na upały – nowy basen w Krakowie już otwarty

Dziś, 19 czerwca, odbyła się uroczystość otwarcia nowo wybudowanej krytej pływalni przy Szkole Podstawowej z Oddziałami Integracyjnymi nr 158 przy ul. Strąkowej 3a. To kolejna sportowa inwestycja, tym razem zrealizowana w dzielnicy VIII Dębniki. W wydarzeniu wziął udział prezydent Krakowa Jacek Majchrowski.

Fot. Bogusław Świerzowski / krakow.pl

Nowo powstały kryty basen, to kolejna inwestycja sportowa, po oddanym do użytku krytym basenie przy ul. Kurczaba. W realizacji są obiekty, które powstają na osiedlu Na Kozłówce i przy ul. Eisenberga (dawny basen Polfy).

Oddanie pływalni nastąpiło wcześniej niż planowano pierwotnie (styczeń 2020 r.), dzięki czemu w okresie wakacji basen będzie już służył nie tylko uczniom szkoły, ale i mieszkańcom dzielnicy Dębniki.

W ramach inwestycji (o powierzchni całkowitej 2 350 m2) powstała kryta pływalnia z sześciotorową niecką basenu (25×16 m) z ruchowym dnem na połowie torów, umożliwiającym prowadzenie nauki pływalnia nawet dla malutkich dzieci czy przedszkolaków. Basen został także wyposażony w urządzenia ułatwiające korzystanie z pływalni przez osoby z niepełnosprawnościami.

Na parterze budynku pływalni znajdują się m. in. hala basenu, główny hol wejściowy wraz ze strefą wejścia, blok szatniowo-sanitarny, pomieszczenia ratowników i obsługi, kawiarnia oraz sklepik. W piwnicy budynku zlokalizowano pomieszczania z urządzeniami technicznymi, na piętrze natomiast – wentylatornię i kotłownię gazową. Pływalnia dysponuje również grotą solną i jacuzzi.

Wykonawcą inwestycji, wyłonionym w przetargu nieograniczonym, została firma PBP Chemobudowa Kraków SA, a autorem projektu jest ARP Manecki z Krakowa. Inwestycja realizowana była pod nadzorem Zarządu Infrastruktury Sportowej w Krakowie.

Koszty realizacji inwestycji wraz z wyposażeniem wyniosły 16 472 643,00 zł brutto. W całości zostały one pokryte ze środków Gminy Miejskiej Kraków.

 

Źródło: krakow.pl

Copyright © 2019 krakowwpigulce.pl  ∗  Polityka prywatności  ∗  Powered by BLUEICE