Para złodziei zeskanowała kartę bankową i okradła kobietę na poważną sumę

Policjanci zatrzymali parę krakowian podejrzaną o skopiowanie cudzej karty płatniczej oraz dokonanie zakupów na koszt jej właściciela.

Fot. Facebook Małopolska Policja

Kilka dni temu do Komisariatu Policji w Krakowie zgłosiła się okradziona kobieta. Pokrzywdzona zeznała, że z jej konta bankowego zostały pobrane pieniądze za zakupy, których nie dokonała. Zaznaczyła przy tym, iż nigdy nie utraciła swej karty płatniczej.

Kobieta podejrzewała o przestępstwo 34–letniego znajomego oraz jego 27–letnią dziewczynę, którzy w ostatnim czasie odwiedzili ją w mieszkaniu. Dodała, iż prawdopodobnie goście wykorzystali moment, gdy wyszła do innego pomieszczenia i wtedy skopiowali dane karty bankomatowej pozostawionej przez nią w portfelu. Pozwoliło im to później na dokonywanie zakupów na koszt zgłaszającej dzięki aplikacji w smartfonie umożliwiającej płatności kartą.

Kryminalni, poddając wnikliwej analizie zebrany materiał dowodowy, potwierdzili informacje podane przez pokrzywdzoną i zatrzymali nieuczciwą parę nowohucian. Policjanci zabezpieczyli od nich telefon komórkowy, w którym znajdowało się zdjęcie karty płatniczej należącej do zgłaszającej. Śledczy przedstawili sprawcom 8 zarzutów kradzieży z włamaniem na konto bankowe oraz dokonanie oszustw komputerowych. Podejrzani przyznali się do zarzucanych czynów. Za popełnione przestępstwa grozi im do 10 lat pozbawienia wolności.

 

Źródło: Małopolska Policja

Copyright © 2019 krakowwpigulce.pl  ∗  Polityka prywatności  ∗  Powered by BLUEICE