Złodziej kół w rękach policji – usłyszał trzy zarzuty kradzieży

Kilka miesięcy żmudnej pracy tarnowskich policjantów zajmujących się kradzieżami mienia opłaciło się. Zatrzymali oni mieszkańca województwa dolnośląskiego, a skradzione przez niego koła zostały odzyskane.

Fot. Facebook Tarnowska Policja

W ubiegłym roku przedstawiciel salonu samochodowego z terenu powiatu tarnowskiego zgłosił kradzież 8 kompletnych kół, odkręconych z samochodów pozostawionych na parkingu salonu. Złodziej nie dość, że ukradł koła z oponami, to jeszcze uszkodził nowe pojazdy. Właściciel wycenił szkody na blisko 45.000 złotych.

Miesiąc później ten sam przedsiębiorca zgłosił kolejną kradzież. Znowu ktoś odkręcił osiem nowych, samochodowych kół, a straty związane z ich zniknięciem i uszkodzeniem pojazdów oszacowano na 48.000 złotych.

Prowadzone początkowo przez śledczych czynności nie przyniosły oczekiwanego rezultatu – po sprawcy nie było ani śladu.

Przełom w dochodzeniu przyniosła dopiero dokonana na wiosnę tego roku trzecia kradzież z kolejnego salonu w powiecie tarnowskim. Tym razem zebrane na miejscu dowody pozwoliły na wstępne wytypowanie sprawy. Policjanci udali się za nim do województwa dolnośląskiego, gdzie jak podejrzewali złodziej mieszkał i gdzie ukrył swoje łupy.

Przeszukania u 59-letniego mieszkańca Dolnego Śląska przyniosły pozytywny wynik. Skradzione koła zostały znalezione, co ostatecznie pogrążyło złodzieja.
Zatrzymany Ślązak został przewieziony do Tarnowa, gdzie usłyszał trzy zarzuty kradzieży, do których się przyznał.

59-latek był już wcześniej poszukiwany przez wymiar sprawiedliwości w celu doprowadzenia do zakładu penitencjarnego, dlatego prosto z komendy policji trafił do zakładu karnego.

Źródło: Tarnowska Policja

Copyright © 2019 krakowwpigulce.pl  ∗  Polityka prywatności  ∗  Powered by BLUEICE