Ujawniono, w jakich warunkach przebywa Jakub A. „w związku z groźbami ze strony innych więźniów”

Jakub A. który ma status podejrzanego o morderstwo ze szczególnym okrucieństwem na Kristinie z Mrowin został przeniesiony do innego zakładu karnego ze Świdnicy.

Fot. policja

Mężczyzna przebywa w całkowitej izolacji m.in. w związku z groźbami ze strony innych osadzonych. Pomieszczenie, w którym przebywa przez całą dobę obserwują kamery.

Od czwartku, kiedy znaleziono ciało dziewczynki, wyjaśniając wszystkie okoliczności w tej sprawie pracowali praktycznie bez przerwy, dzień i noc,  policjanci i prokuratorzy. Do sprawy zaangażowani zostali najbardziej doświadczeni funkcjonariusze z Komendy Wojewódzkiej Policji we Wrocławiu, policjanci ze Świdnicy oraz eksperci z KGP. Wszystkie czynności były wykonywane w związku ze śledztwem prowadzonym przez prokuraturę.

Od początku do śledczych spływało wiele informacji w tej sprawie. Każda z nich była bardzo wnikliwie analizowana. Za to bardzo dziękujemy mieszkańcom, którzy odpowiedzieli na apel. Funkcjonariusze bardzo szczegółowo weryfikowali informacje i osoby, które mogły mieć związek z tym zdarzeniem.

Zatrzymany już usłyszał zarzut zabójstwa, za co grozić mu może kara nawet 25 lat pozbawienia wolności albo kara dożywotniego pozbawienia wolności.

Copyright © 2019 krakowwpigulce.pl  ∗  Polityka prywatności  ∗  Powered by BLUEICE