Znów ostrzeżenie przed burzami z gradem

Synoptycy Instytutu Meteorologii i Gospodarki Wodnej w Krakowie wydali ostrzeżenie drugiego stopnia przed burzami z gradem. Obowiązuje ono od dziś od godz. 10.00 do jutra do godz. 3.00.

Fot. pixabay.com

Meteorolodzy prognozują wystąpienie burz z opadami deszczu miejscami do 30 mm, lokalnie do 50 mm oraz porywami wiatru do 80 km/h. Miejscami możliwy grad. Prawdopodobieństwo wystąpienia zjawiska określono na 80 proc.

Według drugiego stopnia ostrzeżenia meteorologicznego „przewiduje się wystąpienie niebezpiecznych zjawisk meteorologicznych powodujących duże straty materialne oraz zagrożenie zdrowia i życia. Niebezpieczne zjawiska lub skutki ich wystąpienia w silnym stopniu ograniczają prowadzenie działalności. Spodziewaj się zakłóceń w codziennym funkcjonowaniu. Zalecana duża ostrożność, potrzeba śledzenia komunikatów i rozwoju sytuacji pogodowej. Przestrzegaj wszystkich zaleceń wydanych przez służby ratownicze w sytuacji zagrożenia. Dostosuj swoje plany do warunków pogodowych.”

Dziś w trakcie dnia termometry mogą wskazać nawet 27 stopni Celsjusza. Temperatura odczuwalna będzie o 4 st. C wyższa. Przewidywana temperatura w nocy to 17 st. C.

 

Źródło: krakow.pl

Copyright © 2019 krakowwpigulce.pl  ∗  Polityka prywatności  ∗  Powered by BLUEICE