Nielegalni imigranci dostali się do Polski ukryci w autokarze wycieczkowym

Ukryci pod podwoziem autokaru wycieczkowego emigranci nielegalnie przekroczyli granicę Unii Europejskiej.

Fot. Facebook Małopolska Policja

Trzech nielegalnych imigrantów zostało zatrzymanych przez policjantów z Krzeszowic. Mężczyźni nielegalnie przekroczyli granicę ukrywając się pod podwoziem autokaru, gdzie spędzili ponad dobę.

Wczoraj (23 czerwca) w godzinach porannych na teren jednej z firm transportowych w Krzeszowicach wezwano policjantów, gdy zauważono jak trzech młodych mężczyzn wychodzi spod autokaru wycieczkowego, który powrócił z Sarajewa (pasażerowie z tego autobusu wysiadali już wcześniej).

Na miejsce udali się policjanci z Komisariatu Policji w Krzeszowicach. Wówczas ostatni z mężczyzn wyczołgiwał się spod pojazdu. Pozostali siedzieli obok autobusu, byli zdrętwiali, gdyż ciężko im było się poruszać, z uwagi na bardzo ciasną przestrzeń w jakiej się ukryli. Po angielsku pytali „czy są w Niemczech i czy jest tu euro?”.

Policjanci ustalili, że obcokrajowcy w nocy z 21 na 22 czerwca br. podczas przystanku w Sarajewie ukryli się pod podwoziem autokaru w 40 centymetrowej przestrzeni wokół koła zapasowego i w takich warunkach podróżowali aż do Krzeszowic.

Wszyscy trzej zostali przez policjantów zatrzymani i przewiezieni na komisariat. Okazali się nimi dwaj Algierczycy w wieku 17 i 22 lata oraz jeden 17-letni Syryjczyk. Policjanci zaopiekowali się nimi, dali im wody, jedzenie oraz umożliwili umycie się. Następnie nielegalni imigranci zostali przekazani funkcjonariuszom Placówki Straży Granicznej w Krakowie-Balicach, którzy wykonali dalsze czynności z ich udziałem.

 

Źródło: Małopolska Policja

Adres wydawcy i właściciela portalu: Capital Media S.C. ul. Grzybowska 87, 00-844 Warszawa.
Copyright © 2023 krakowwpigulce.pl  ∗  Polityka prywatności  ∗  Adres wydawcy: Capital Media S.C. ul. Grzybowska 87, 00-844 Warszawa. Kontakt: [email protected]