Ogromny antyklerykalny marsz w Krakowie. Uwaga! Będą blokowane ulice!

„Polki i Polacy byli i są przyzwyczajeni, że JP II nie można „tknąć”. Dla wielu- mimo niezaprzeczalnych faktów, że postępował źle – Wojtyła jest autorytetem i największym z wielkich Polaków. Pierwszy raz odbędzie się protest, który zaprzecza tej ogólnie utartej opinii. Dla wielu będzie to szokiem.” – czytamy na stronie DOŚĆ milczenia – STOP klerykalizacji Polski. Inicjatywa Obywatelska.

Fot. Pixabay

„Wiemy, że wiele środowisk, w tym z tak zwanej opozycji, jest przeciwna temu wydarzeniu.
Czas najwyższy przerwać zmowę milczenia i spojrzeć prawdzie w oczy.
Fakty są (dla wielu – niestety) zaprzeczające temu, żeby ktokolwiek mógł nazywać Wojtyłę autorytet.
Wydarzenie z pewnością rozbudzi wiele emocji. Jednak nie można trwać w kłamstwie.

Jako Obywatele i Obywatelki, jako Małopolanki I Małopolanie, mamy prawo – i korzystamy z niego – żeby wyrazić stanowczy sprzeciw wobec próbie ustanowienia Wojtyły patronem Małopolski.

W obliczu tego, jak wiele mówi się publicznie o licznych „grzechach” Wojtyły , chęć oddania mu Małopolski w patronat, odczytujemy jako potwarz.

Niestety nawet partie, które mają w swoich założeniach świeckość i antyklerykalizm, tchórzą w obliczu protestu mówiącego prawdę o Wojtyle.
Również większość opozycji pozaparlamentarnej nie chce firmować wydarzenia swoją obecnością.
To pokazuje dlaczego nigdy nie uwolnimy się spod dyktatury kościoła. Nikt (prawie nikt) nie chce narazić się kościołowi.
Wielu woli zostać ze swoją hipokryzją, przymykając oczy na zło, które rozsiewa na cały kraj, polski kościół katolicki.
Ważne są stołki, elektorat, oraz inne profity, niż uwolnienie Polski spod rządów kościoła.

Kościół katolicki, oprócz takich narzędzi walki jak bóg lub szatan (w zależności od potrzeby), ma do dyspozycji jeszcze jedno potężne narzędzie. W dodatku umocowane w prawie – obraza uczuć religijnych (kodeks karny). To narzędzie, jest najbardziej skuteczne w walce z niechcianym przeciwnikiem.

Wydarzenie ma na celu wyrażenie sprzeciwu na ustanowienie JP II patronem Małopolski, jak i głośne i wyraźne przedstawienie prawdziwej twarzy Wojtyły.

Protest nie ma charakteru prześmiewczego ani nie dotyczy kwestii boga.

Odnosić będziemy się do karygodnych zachowań Wojtyły, które miały miejsce na przestrzeni całego pontyfikatu,
Wszystko o czym będziemy mówić to fakty. Ludzie słabej wiary, mogą te informacje zweryfikować, sięgając do literatury. Zaznaczamy tylko, że większość publikacji i książek, jest w języku angielskim. Cały świat, oprócz Polski nie ma problemu z krytyczną analizą pontyfikatu Wojtyły.

Z uwagi na zainteresowanie naszym wydarzeniem środowisk prawicowych, wszystkie przybyłe osoby proszone są o nieodłączanie się od grupy i nie wdawanie w dyskusje z ewentualnymi oponentami. Prosimy też o stosowanie się do poleceń organizatorów i policji.

Marsz odbędzie z blokowaniem ulicy plac Wszystkich Świętych oraz ulicy Franciszkańskiej. W miarę możliwości, po przybyciu pod kurię krakowską, prosimy o zajęcie miejsca na chodniku.” – brzmi dalsza część komunikatu.

Copyright © 2019 krakowwpigulce.pl  ∗  Polityka prywatności  ∗  Powered by BLUEICE