Totalnie pijana 21-latka spowodowała czołowe zderzenie. Miała 3 promile alkoholu

Totalny brak odpowiedzialności 21-letniej kierującej doprowadził do poważnego wypadku. Kobieta miała w organizmie niemal 3 promile alkoholu.

Fot. Facebook Tarnowska Policja

69-letni mieszkaniec Niedomic wybrał się do Żabna na zakupy. Jadąc prawidłowo swoim pasem, zobaczył na zakręcie osobówkę jadącą wprost na niego. Chcąc uniknąć „czołówki” zjechał na przeciwny pas ruchu, odbijając przy tym w lewo. Niestety nie przewidział, że kierowca będzie próbował ponownie wrócić na swój pas jezdni. Osobowa honda i volkswagen zderzyły się czołowo-bocznie, w konsekwencji czego siła uderzenia wyniosła jeden z samochodów do przydrożnego rowu.

Na kilka godzin droga wojewódzka z Tarnowa do Żabna była całkowicie zablokowana przez zniszczone pojazdy oraz służby ratownicze usuwające skutki kraksy. Poszkodowanym została udzielona pomoc na miejscu, po czym trafili do szpitali w Dąbrowie Tarnowskiej i Tarnowie.
Na szczęście nikt nie odniósł poważnych obrażeń i po badaniach poszkodowani mogli wrócić do domów. Strażacy usunęli wycieki z pojazdów, a policjanci zajęli się wyjaśnieniem przyczyn zdarzenia.

Bardzo szybko wyszło na jaw, że kierująca hondą 21-latka z Niedomic miała prawie 3 promile alkoholu w wydychanym powietrzu. Z relacji osób będących na miejscu wynikało, że wracała z wesela.

Kobietę czeka postępowanie karne, które poprowadzą policjanci tarnowskiej komendy miejskiej. W dalszej perspektywie grozi jej do dwóch lat pozbawienia wolności, wysoka grzywna i zakaz prowadzenia pojazdów. Prawo jazdy straciła od razu.

Źródło: Tarnowska Policja

Copyright © 2019 krakowwpigulce.pl  ∗  Polityka prywatności  ∗  Powered by BLUEICE